Kripto parada yeni vurgun! BitMart 196 milyon dolar kaybetti!

Siber güvenlik uzmanları

Büyük ölçekli kripto para soygunları son hız devam ediyor. Coindesk’e göre, kripto borsası BitMart, 196 milyon dolar (başlangıçta 150 milyon dolar olarak tahmin ediliyordu) eşdeğerinde bir saldırıya uğradı. İşte detaylar.

Kripto para piyasasında soygun olayları son hız devam ediyor. Davetsiz misafir, Ethereum ve Binance cüzdanlarını 4 Aralık 14:30 saati civarında başlayan bir transfer seliyle hackledi. Söz konusu soygunun ardından iki saat sonra Shiba ve USDC’yi içeren bir token çıkışı daha gerçekleşti. Kurucu Sheldon Xia, BitMart’ın varlıklarının yalnızca “küçük bir yüzdesinin” risk altında olduğunu söyledi. Buna rağmen, şirket “bir sonraki duyuruya kadar” para çekme işlemlerini dondurdu ve güvenliği gözden geçiriyor.

Kripto parada yeni vurgun! BitMart 196 milyon dolar kaybetti!

Soygundan kimin sorumlu olduğu belli değil. Ancak suçlu görünüşe göre bilgili biri olabilir. Raporlara göre çalınan fonlar, fonların izlenmesini zorlaştırabilecek bir Ethereum karıştırma servisine gönderilmiş. Normalde kipto hırsızları her zaman bu kadar zeki değildir. Örneğin, Poly Network saldırganı “teslim olmayı” teklif etti ve tüm ganimetlerini geri vermişti. Hackerlar yaptıkları soygunla Poly’nin güvenliğine katkıda bulunduklarını iddia ettiler.

Bu en büyük dijital soygun olmasa da (örneğin Poly saldırganı 610 milyon dolar ele geçirdi), Coindesk bunun bugüne kadarki en büyük merkezi borsa hacklerinden biri olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda büyüyen kripto para hırsızlığı sorununun da altını çiziyor. Teknolojinin gelişmesi çok az etkiyle büyük meblağları çalmayı fazlasıyla mümkün kılıyor.

MANA coin düşüşü devam edebilir: Metaverse projeleri tehlikede


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir