Ana SayfaGenelKoronavirüsten en çok etkilenen sektör hangisi oldu?

Koronavirüsten en çok etkilenen sektör hangisi oldu?

Birçok araştırma kuruluşu Koronavirüsten en çok etkilenen sektör çalışmalarını ulusal çapta yürütüyordu. Şimdi ise bu çalışmalar çok daha kapsamlı hale getirildi.

Koronavirüsten en çok etkilenen sektör sorusuna muhtemelen herkes kendi sektöründen örnek gösterecektir. Ancak bu yeni virüse hazırlıksız yakalanan insanlık bazı sektörlerde çok daha fazla kayıp yaşadı. Bu kayıplardan bazıları hızlı bir şekilde telafi edilebilecek boyutta.

Koronavirüs etkisi büyük bir hızla devam ediyor

Ünlü tarihçi Yuval Noah Harari koronavirüs salgınından sonra dünyanın nasıl bir yer olacağı ile ilgili oldukça kapsamlı çalışmalar yürütmüştü. Ancak elbette tahminler daha çok küresel boyuttaydı.

Koronavirüsten en çok etkilenen sektör hangisi

Deloitte Danışmanlık ekibinin Marketing Türkiye için hazırladığı son rapor Türkiye’de hangi sektörlerin daha çok etkilendiğini gözler önüne serdi. Onların yaptıkları çalışmalara göre Türkiye’de özellikle eğitim sektörü çok büyük bir yara aldı. Ayrıca imalat sanayi de en çok etkilenen sektörler içerisinde yer alıyor.

Bu kuruluşun yaptığı araştırmaya göre krizden en fazla yarar elde eden platformlar görüntülü konuşma şirketleri oldu. Ayrıca medya ve internet gibi platformlar da en çok kazananlar arasında yer aldı. Kargo şirketlerinin kayıp yaşadığı söylense bile bu pek inandırıcı değildi.

Ticaretin daha çok internet alanına kayması ile birlikte kargo şirketleri de çok daha fazla kazanmaya başladı. Türkiye’de en çok kazanan kuruluşlar hiç şüphesiz online işlem yapanlar oldu. Sizce hangi sektör virüs krizinden daha çok etkilendi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting