Ana Sayfa Genel Koronavirüs yeni bir mutasyon geçirdi bu seferki daha tehlikeli

Koronavirüs yeni bir mutasyon geçirdi bu seferki daha tehlikeli

Gelen son detaylara göre koronavirüs yeni bir mutasyon geçirdi. Hadi gelin ortaya çıkan bu yeni coronavirüs türü ile ilgili bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, koronavirüs yeni bir mutasyon geçirdi diyerek ortalığı fena karıştırdı. Ancak bu seferki virüs hepinizin bildiği İngiltere’deki mutasyonu geçirmedi. Bu seferki mutasyon haberleri Güney Afrika’dan geldi. Ortaya çıkan mutasyonun İngiltere’dekine göre çok daha ürkütücü olduğu ifade edildi.

Güney Afrika kaynaklı olduğu tespit edilen bu mutasyon, son derece hızlı bir şekilde bulaşıyor. Bu durumun salgının küresel çapta çok daha hızlı yayılmasına neden olduğunu söyleyebiliriz. Yetkililer şimdilik birkaç detayı paylaştı.

Yeni koronavirüs mutasyonu gençleri daha fazla etkileyecek

501.V2 isimli COVID-19 türü, eskisine göre bazı farklara sahip.

koronavirüs yeni bir mutasyon

 

  • Gençlerde çok daha hızlı etki yaratma gücü gösterebiliyor.
  • Kwazulu-Natal Research Innovation and Sequencing Platform tarafından tespit edilen bu virüs, oldukça hızlı bir şekilde herkese yayılabiliyor.
  • Şimdiden birçok ülkede yayılmaya başladı bile.
  • Öldürücülük oranında ise henüz kesin bir yükseliş saptanamadı.

Ortaya çıkan mutasyonun en ürkütücü yanı hiç şüphesiz bulaşma hızının artış göstermesi. İnsanların; maske, eldiven ve hijyen kurallarına uyumasına rağmen daha fazla yayılan bu virüs, bir süre daha hayatımızda olmaya devam edecek. Ancak bununla ilgili bir güzel haber verelim. Ortaya çıkan yeni virüslere karşı aşılar son derece etkili olacak. Yani aşı konusunda olumlu mesajlar var.

Her ne olursa olsun maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında tedbiri elden bırakmamanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting