Ana sayfa Genel Koronavirüs önlemi: Yaşlılar oturmasın diye meydandaki banklar söküldü

Koronavirüs önlemi: Yaşlılar oturmasın diye meydandaki banklar söküldü

Tüm dünya koronavirüs etkisi altında. Maalesef son günlerde ülkemizde de vaka sayısı giderek artıyor. Her ne kadar yetkililerden bu ciddi konuyla ilgili uyarılar gelse de, bu uyarıları dikkate almayan çok fazla kişi var.

Koronavirüs sebebiyle yetkililer, yurt dışından yeni gelenlerin kendilerini bir süreliğine karantina altına almalarını istiyor ve mecbur kalınmadıkça sokağa çıkılmasını da önermiyor. Özellikle de kalabalık ortamlarda bulunulmaması gerektiği belirtiliyor.

Bildiğiniz gibi yakın zamanda binlerce vatandaşımız kutsal topraklardan yurda geri dönmüştü. Bu bağlamda yetkililer de önlemler alarak bu kişileri karantina prosedürüne sokmuştu. Maalesef bu duruma karşı olan ve kaçmaya çalışanlar da olmuştu. Haliyle bu tip hamleler toplum sağlığı için büyük tehlike oluşturuyor.

Koronavirüs önlemi: Yaşlılar oturmasın diye meydandaki banklar söküldü

Şimdi bir haber de Denizli’den geldi ve biraz ilginç bir haber doğrusu. Sputnik Türkiye’de yer verilen habere göre, Denizli Bayram Yeri Meydanı’nda her gün pek çok kişi oturmaya geliyor. Meydanda banklar olduğu için yaşlı pek çok vatandaş buralarda vakit geçirmeyi uygun görüyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi ise, koronavirüs sebebiyle vatandaşları uyarmış ve kalabalık ortamların oluşturulmaması gerektiğini, risk sınıfında yer alan yaşlı vatandaşların da evlerinde kalması gerektiğini belirtmişti.

Görünüşe göre bu uyarılara pek aldıran olmamış. Bunun üzerine de belediye ekipleri bir operasyon yaparak meydandaki 20 adet bankı sökerek kamyona yükledi ve götürdü. Böylece yaşlı vatandaşların meydana gelerek buralarda oturmaması ve hem kendi sağlıklarını hem de halk sağlığını tehlikeye atmaması hedefleniyor.

Huawei Watch GT 2 akıllı saat inceleme

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler