Ana Sayfa Genel Koronavirüs insan beynini bakın nasıl kemiriyor!

Koronavirüs insan beynini bakın nasıl kemiriyor!

Yapılan yeni araştırmalar ile birlikte, koronavirüs insan beynini kemiriyor açıklamaları yapıldı. Hadi gelin bu konunun tüm detaylarına birlikte bakalım.

Herkesin büyük bir korku yaşadığı koronavirüs, insan beynini adeta kemiriyor. Hafıza kaybı, baş dönmesi, halsizlik ve halüsinasyon gibi şiddetli beyin problemleri bu virüs ile görülebiliyor. Araştırma sonuçlarını ortaya çıkaran yer bu defa ABD oldu. Klinikler tarafından devam ettirilen araştırmalar ile birlikte ortaya son derece ilginç sonuçlar çıktı.

Bugüne kadar koronavirüs ile ilgili çok farklı etki yarattığı konusunda çalışmalar yapılmıştı. Akciğerler ve vücudun bazı organlarına zarar verdiği zaten biliniyordu. Bu defa aslında beyin kanamalarına bile neden olduğu ortaya çıktı.

Koronavirüs insan beynindeki hücreleri oksijensiz bırakabiliyor

Oksijen sadece akciğerler için değil aynı zamanda vücudun tüm organları tarafından büyük oranda hayati önem taşıyor. Koronavirüs ile birlikte aslında oksijenin büyük oranda organlara ulaştırılmama ihtimalinin olduğu görüldü.

koronavirüs insan beynini

Akciğerler büyük zarar görünce bu defa vücudun organlarına oksijen gönderemiyor. Her ne kadar diğer organlarda da oksijen eksikliği nedeniyle problem yaşansa bile beyin bu durumdan daha fazla etkileniyor. Beyinde oluşan oksijen eksikliği küçük kanamalara neden oluyor.

Koronavirüs adeta beyin damarlarını ve duvarlarını kemiriyor. Bunu oksijen eksikliği nedeniyle rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Her geçen gün koronavirüs ile ilgili daha korkunç detaylar ortaya çıkıyor. Bilim insanları vücudun özellikle oksijen eksikliği nedeniyle ciddi tehlikelerle karşı karşıya kaldığını belirtiyor.

Koronavirüs hakkında araştırmalar devam ettikçe ve yeni sonuçlar geldikçe sizlere aktarmaya devam ediyoruz, bizi takipte kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting