Ana sayfa Genel Niantic AR gözlüğü üretmek istiyor

Niantic AR gözlüğü üretmek istiyor

Pokemon GO’nun yaratıcısı, oyun yapımcısı Niantic AR gözlükleri üreterek oyun dünyasındaki başarısını donanım üretimine taşımak istiyor.

Başarılı bir AR olarak yüz milyonlarca oyuncuya ulaşan Pokemen GO’yu telefonları üzerinden oynamaya çalışan insanları yarattığı kazalar ve riskli olaylar medyanın gündeminden düşmemişti.

Niantic AR gözlükleriyle Pokemon GO oynamak

Niantic şimdi telefona gerek kalmadan oyunlarının gözlük üzerinden oynanmasını sağlamak istiyor olabilir.

Bu amaçla Qualcomm ile görüştüğünü açıklayan şirket, 5G destekli bir akıllı gözlükle hem oyun severlere hitap edecek hem de akıllı gözlük alanında talep yaratmış olacak.

Qualcomm sadece birkaç gün önce yeni 5G chip setlerini tanıtmışken şimdi Niantic’in de Qualcomm ile ortak olarak 5G destekli gözlük çıkaracaklarını açıklaması da dikkat çekiyor. Qualcomm’un, Niantic ile kendi 5G işlemcilerinin tanıtımını yapmak üzere anlaşmış olabileceği de vurgulanıyor.

Niantic’in gözlükleri piyasaya çıktığında, milyonlarca kullanıcının Pokemon GO’yu gözlük üzerinden oynamak için ürüne talep yaratması bekleniyor.

Şirket Pokemon GO dahil, oyunlarını üzerine kurduğu artırılmış gerçeklik platformu Real World Platform’u da bu gözlük için değiştirecek. Platformu, Qualcomm’un yeni XR2 5G çipsetleriyle uyumlu çalışacak şekilde güncelleyecek.

Kerimcan Durmaz hapis cezasına çarptırıldı

Gözlükler yaygın kullanıma eriştikten sonra ise pek çok geliştiricinin bu gözlükler için uygulama geliştireceği tahmin ediliyor.

Diğer bir deyişle, Google’ın 10 sene yapmaya çalıştığı ama ağır tepkiler alınca vazgeçtiği  akıllı gözlük devrimi bu kez gerçek olabilir.

niantic ar

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler