WhatsApp toplu mesaj özelliği kaldırılıyor!

WhatsApp toplu mesaj

WhatsApp toplu mesaj özelliğinin kaldırılacağı ortaya çıktı. Peki, neden böyle bir hamle yapılıyor? Spam mesajlarının artması buna neden mi oldu?

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, özellike Türkiye’de bayramlarda ve Cuma günlerinde sıkça kullanılıyor. Kullanıcılar WhatsApp’ın toplu mesajlaşma özelliğini severek kullananlar için bugün üzücü bir haber geldi.

WhatsApp cephesinden gelen açıklamaya göre; toplu mesajlaş gönderme özelliğini sonlandırmada spam mesajları büyük rol oynuyor. Bildiğiniz gibi Spam mesajların WhatsApp üzerinden tek tıklama ile yüzlerce kişiye gönderilmesi, firmanın itibarını zedelemesinin bir yana, kişileri de tehlikeye sokuyor.

Şükran Günü Facebook’a yaramadı!

7 Aralık 2019 tarihinden itibaren WhatsApp‘ın iOS ve Android uygulamalarından artık toplu mesaj gönderme özelliği kaldırılacak. WhatsApp’ın yapmış olduğu resmi açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dahil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz.”

WhatsApp toplu mesaj

Facebook’un uzun bir süre bu kararı uygulamaya devam edeceğini belirtelim. Muhtemelen spam mesajlar için gerçekten işe yarayan bir çözüm bulunduğunda toplu mesaj gönderme özelliği tekrar aktif hale gelecektir. Ancak bunun 1-2 yıl içerisinde olmayacağını belirtelim. Peki, siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir