Ana Sayfa Akıllı Telefon Katlanabilir ekranlı iPhone geliştirme aşamasında

Katlanabilir ekranlı iPhone geliştirme aşamasında

Katlanabilir ekranlı iPhone modeli üzerindeki çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Peki Apple ilk katlanabilir ekranlı telefonunu ne zaman satışa sunacak? İşte detaylar.

Malum artık katlanabilir ekranlı telefonlar yaygınlaşmaya başladı. Hali hazırda sadece 3 isim bu tarz modeller üretiyor. Fakat 2021 ile birlikte katlanabilir ekranlı telefon üreten marka sayısı da önemli ölçüde artacaktır. Doğal olarak Apple da bu yarışın gerisinde kalmak istemiyor.

Ortaya çıkan son raporlara göre Apple katlanabilir ekranlı iPhone üzerinde ciddi çalışmalar yürütüyor. Hali hazırda 2 prototip modelin de sorunsuz bir şekilde çalıştığı ve işin hangi modelin seri üretime geçeceğine karar vermeye kaldığı söyleniyor.

Peki Apple ilk katlanabilir ekranlı telefonunu ne zaman satışa sunacak? İşte asıl merak edilen soru bu.

Apple katlanabilir iPhone

İlk katlanabilir ekranlı iPhone bu yıl gelebilir

Apple’a yakın bazı kaynaklar ilk katlanabilir ekranlı iPhone’un bu yıl içerisinde çıkabileceğini iddia ediyor. Hatta Pro Max serisinin halefinin bir katlanabilir ekranlı telefon olacağını iddia edenler de mevcut.

Apple, Samsung’un Fold serisindeki modeller yerine Flip modellerindeki tasarımı baz alacak. Yani telefon açıldığında normal Pro Max boyutlarına gelecek. Katlandığında ise Pro Max’in yarı boyutuna inecek.

Apple’ın katlanabilir ekranlı modelinde asıl odaklandığı konu ise telefonun inceliği. Cupertino merkezli şirket katlandığında çok kalın durmayacak bir telefon üretme amacında. Bu amacın ne derece gerçekleşeceğini ise zaman gösterecek. Bekleyip göreceğiz.

iPhone 13 ile ilgili ilginç iddia

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting