Katlanabilir ekranlar tarafında Samsung’un yeni rakibi BOE!

Katlanabilir Google telefonu

Katlanabilir ekranlar konusunda önemli atılımlar yapan BOE, Çinli akıllı telefon üreticilerinden aldığı destek ile Samsung’a rakip olmaya hazırlanıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Katlanabilir ekranlar tarafında Samsung’un yeni rakibi BOE! Akıllı telefon pazarındaki rekabet gün geçtikçe biraz daha artıyor. Artan rekabetle birlikte markaların sundukları ve kullanıcıların beklentileri de farklı bir boyuta geçiyor.

Basit bir örnek vermek gerekirse artık damla çentikli telefonlar ya da delikli ekran tasarımına sahip modeller kullanıcıları çok fazla heyecanlandırmıyor. Çünkü bu modeller pazarın geneline yayılmış durumda. Kullanıcıları asıl heyecanlandıran olay ise katlanabilir ekranlı modeller.

Samsung'un yeni rakibi BOE

Katlanabilir ekranlar tarafında Samsung’un yeni rakibi BOE!

Henüz bu teknoloji yeterince ucuzlamadı. Dolayısıyla pazarın geneline de yayılmış değil. Fakat önümüzdeki yıl itibariyle Çinli üreticiler de bu pazara dahil olacaklar. Çinli markaların katlanabilir modeller için başvurdukları adres ise BOE.

Çinli ekran üreticisi daha önce Huawei için katlanabilir ekran üretmişti. Şimdi ise diğer Çinli üreticiler için de harekete geçecek. Elbette bunun için ciddi bir üretim artışına gidilecek.

Hali hazırda söz konusu katlanabilir ekranlar olduğunda markaların çok fazla alternatifi yok. Bu noktada Çinli üreticiler için en makul seçimin BOE olduğunu söyleyebiliriz.

Zaten Çinli üretici haricinde pazarda hakim olan diğer isim de Samsung. Bu açıdan bakıldığında Samsung ekranları BOE ekranlarına göre biraz daha maliyetli olabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Meta evrensel bir tercüman oluşturmak istiyor