Ana SayfaGenelİlk katlanabilir ekranlı telefon Samsung'dan gelecek

İlk katlanabilir ekranlı telefon Samsung’dan gelecek

Uzun bir süredir katlanabilir ekranlı telefon modelleri üzerinde çalışan Samsung, artık finale çok yakın. Huawei cephesinde ise işler pek de yolunda gitmiyor. İşte detaylar.

Teknoloji gündemini yakından takip edenlerin de bileceği üzere, 2015 yılından beri katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelleri üzerine çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Samsung’un uzun bir süredir, katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon modelleri üzerinde çalıştığı artık bilinen bir gerçek. Nitekim Güney Koreli şirket de bu durumu inkar etmiyor.

Samsung haricinde LG ve Huawei’nin de bu konuda önemli çalışmaları mevcut. Özellikle Çinli üretici bu konu hakkında son derece iddialı söylemlerde bulunmuş ve ilk katlanabilir ekranlı telefonun, Huawei imzası taşıyacağını açıklamıştı.

Huawei katlanabilir ekranlı telefon üretmeyebilir

Peki dünyadaki OLED ekran pazarının yüzde 95’inden fazlası Samsung ve LG’nin elindeyken Huawei bu açıklamayı neye güvenerek yaptı? Tabi ki Çinli OLED ekran üreticisi BOE’ye.

BOE zamanında Apple’la da iPhone X’in ekran tedariki konusunda masaya oturmuş fakat ikili anlaşamamıştı. Daha doğrusu Apple, BOE ekranlarını yeterince kaliteli bulmadığı  için tercih etmemişti.

Huawei ise katlanabilir ekranlı akıllı telefonu için BOE ile temas kurmuştu. Nitekim Çinli üreticinin de güvendiği dağlara karlar yağdı diyebiliriz. Görünen o ki BOE, katlanabilir ekranlı telefon modelleri konusunda, Huawei’nin de beklentilerini karşılamayı başaramadı.

Şu anki tablo, ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelinin Samsung’dan geleceğine işaret ediyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro özellikleri ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting