Ana SayfaAkıllı TelefonKatlanabilir ekran üretimi hızla artıyor!

Katlanabilir ekran üretimi hızla artıyor!

Katlanabilir ekranların sayısı hızla artıyor! Buna bağlı olarak Çinli üreticiler de elini taşın altına koymaya başladılar. Bu üreticilerin başında da BOE geliyor. İşte tüm detaylar.

Katlanabilir ekran üretimi hızla artıyor! Akıllı telefon pazarındaki rekabet gün geçtikçe biraz daha artıyor. Artan rekabetle birlikte markaların sundukları ve kullanıcıların beklentileri de farklı bir boyuta geçiyor.

Katlanabilir ekran üretimi

Basit bir örnek vermek gerekirse artık damla çentikli telefonlar ya da delikli ekran tasarımına sahip modeller kullanıcıları çok fazla heyecanlandırmıyor. Çünkü bu modeller pazarın geneline yayılmış durumda. Kullanıcıları asıl heyecanlandıran olay ise katlanabilir ekranlı modeller.

Katlanabilir ekran üretimi

Katlanabilir ekran üretimi hızla artıyor!

Henüz bu teknoloji yeterince ucuzlamadı. Dolayısıyla pazarın geneline de yayılmış değil. Fakat önümüzdeki yıl itibariyle Çinli üreticiler de bu pazara dahil olacaklar. Çinli markaların katlanabilir modeller için başvurdukları adres ise BOE.

Katlanabilir ekran üretimi

Çinli ekran üreticisi daha önce Huawei için katlanabilir ekran üretmişti. Şimdi ise diğer Çinli üreticiler için de harekete geçecek. Elbette bunun için ciddi bir üretim artışına gidilecek.

Hali hazırda söz konusu katlanabilir ekranlar olduğunda markaların çok fazla alternatifi yok. Bu noktada Çinli üreticiler için en makul seçimin BOE olduğunu söyleyebiliriz.

Zaten Çinli üretici haricinde pazarda hakim olan diğer isim de Samsung. Bu açıdan bakıldığında Samsung ekranları BOE ekranlarına göre biraz daha maliyetli olabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Google Dokümanlar yeni özellikler ekliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting