Japon ekmek kızartma makinesi üreticisi Balmuda ilk akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Japon ekmek kızartma makinesi üreticisi Balmuda ilk akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Şaşırtıcı derecede pahalı buharla çalışan ekmek kızartma makinesinin arkasındaki Japon şirketi Balmuda, ilk akıllı telefonunu duyurdu. İşte detaylar.

Japon üreticinin telefonu 4,9 inç ekrana sahip küçük bir cihaz olacak. 9to5Google’dan gelen bir rapora göre cihazın görünüşü neredeyse on yıl önce piyasaya sürülen HTC One X’i fazlasıyla andırıyor. Balmuda, kendi ülkesinde olağandışı üst sınıf cihazlar tasarlamasıyla tanınırken, bu duyuru beklenmedik oldu diyebiliriz. Şirket Mayıs ayında, yıl bitmeden akıllı telefon pazarına giriş yaptığını açıkladı.

Japon ekmek kızartma makinesi üreticisi Balmuda ilk akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Şirket, 5G bağlantısı olan ve kablosuz şarjı destekleyen Android cihazını üretmek için Kyocera ile iş birliği yaptı. Cihaz 4.9 inçlik ekranı 1080p çözünürlüğe sahip ve 48 megapiksel arka kamera, 8 megapiksel ön kamera ve parmak izi sensörü ile birlikte geliyor. Balmuda Phone, Snapdragon 765 işlemciden güç alıyor ve 6GB RAM, 128GB dahili depolama ve 2.500 mAH pil kapasitesine sahip.

Şu anda şirket telefonu yalnızca Japonya’da piyasaya sürmeyi planlıyor. Cihaza bir şans verecek kadar meraklı olanların biraz daha beklemesi gerekecek. Ülkede ön siparişler 17 Kasım’da Japonya saatiyle 10.00’da başlayacak ve nakliye 26 Kasım’da başlayacak. Balmuda, cihazın Japonya haricinde başka bir yerde bulunup bulunmayacağını söylemedi, ancak şirket tost makineleri ABD’de de piyasaya sürmüştü. Tost makinesi 329 dolar değerinde. Telefon Japon pazarından çıktığı için beklentiler şimdiden oluşmaya başladı.

İkinci el otomobil satışında lider belli oldu: Bu araçlar peynir ekmek gibi satılıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir