Profilo için iflas süreci başlatıldı: Dayanıklı ev aletleri daha fazla dayanamadı

profilo için iflas süreci

Alınan yeni bir mahkeme kararı ile birlikte profilo için iflas süreci başlatıldı. Şirketin iflasına bu mahkemede karar verildi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Profilo için iflas süreci başladı ve kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Türkiye’de dayanıklı ev aletleri üreten bu marka ne yazık ki ilginç bir şekilde iflas sürecine girdi. Konu aslında bir davada anlaşmazlık yaşanması ile ilgili. Sümer Altay isimli bir avukat şirketten vekalet ücretini alamayınca dava açtı. Bu vekalet ücretinin yaklaşık olarak 2,5 milyon TL olduğu söyleniyor.

İstanbul Ticaret Mahkemesi üzerinden başvuruda bulunan avukat bu parayı almak için harekete geçti. Ancak mahkemenin depo kararı olmasına rağmen herhangi bir ödeme göremedi. Bu durum nedeniyle Profilo için iflas davası açıldı. Sonuç olarak Profilo Holding ile Profilo Sanayi A.Ş iflas kararı ile karşı karşıya kaldı.

Profilo için iflas süreci devam ediyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan avukat Sümer Altay olayı biraz daha derinleştirdi. Bundan yaklaşık olarak 13 yıl kadar önce bir davada kendisinin Profilo avukatı olarak yer aldığını söyledi. Bu davanın tam kazanılma aşamasında kendisi görevden alındı. Ancak ona vekalet ücreti verilmedi.

profilo için iflas süreci

Yaşanan bu durum nedeniyle avukat dava açtı. Mahkeme onu haklı gördü ancak kendisi vekalet ücretini alacağını düşünmüyor. Profilo Holding CEO’su Dani Sami tarafından yapılan açıklamalarda yerel mahkemenin kendilerini haklı göreceği ifade edildi. Ayrıca kendilerinin bu miktarı ödemeye yeterli varlığının olduğunu söyledi. Profilo için iflas şimdilik devam ediyor.

Amazon, iş uygulamaları yüzünden tekrar mahkemelik olabilir

Yaşanan gelişmeler üzerine İstanbul İflas Müdürlüğü harekete geçti. Şirket ile ilgili tasfiye süreci başladı. Profilo Holding şu anda 104 milyon TL sermayeye sahip. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.