iQOO Neo 7 performans testinde görüldü

iqoo neo 7

Çok yakında piyasaya sürülmesi beklenen iQOO Neo 7, Geekbench performans testinde görüldü. Telefonun özellikleri netlik kazandı.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden vivo’nun alt markalarından biri olarak 2019 yılında kurduğu iQOO, akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. iQOO 10 serisi telefonlarını temmuz ayında kullanıcılarla buluşturan Çinli telefon üreticisi, yıl bitmeden farklı modelleri de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

iQOO’nun yıl bitmeden kullanıcılarla buluşturmayı planladığı bu telefonlardan biri de iQOO Neo 7. Daha önce çeşitli sızıntılarda karşımıza çıkan telefon, bu kez de Geekbench performans testinde görüldü. Geekbench veri tabanında yer alan bilgiler sayesinde telefonun teknik özellikleri hakkında yeni detaylar ortaya çıkarken, telefonun çıkışının da yakın olduğu belli oldu.

iqoo neo 7

iQOO Neo 7, MediaTek’in Dimensity 9000+ yonga setinden güç alıyor. Telefonun Geekbench performans testine sokulan versiyonu 12 GB RAM’e sahip. Ancak Neo 7’nin daha düşük RAM kapasitesine sahip versiyonları da satışa sunulabilir. Bildiğiniz gibi genelde telefonlar iki ya da üç RAM seçeneğiyle satışa sunuluyor ve RAM kapasitelerine göre farklı fiyatlara satılıyor.

5000 mAh’lık bir bataryayla gelen telefonun en dikkat çekici özelliklerinden biri 120 W’lık hızlı şarj özelliği. Kutudan Android 13 işletim sistemiyle çıkan telefon, 6.78 inçlik bir AMOLED ekrana sahip. Bu ekranın yenilenme hızı ise 120 Hz.

Telefonun arka kamerasındaki ana lensin 50 megapiksel olduğu söyleniyor. Ancak kameranın diğer özellikleri hakkında şimdilik herhangi bir detay paylaşılmadı.

iPhone 14’ün Apple’a maliyeti belli oldu