iPhone SE 4 Dedikoduları Yeniden Hortladı

iPhone kullanıcıları alarm sorunuyla

Bir süredir ortalıklarda iPhone SE 4’le ilgili söylenti yoktu. Ancak bu durum Güney Kore’den gelen yeni bir raporla bozuldu.

Kore medyasında çıkan haberlere göre iPhone SE 4‘te A17 çipi yer alacak. Ayrıca telefonda iPhone 14 pilinin kullanılacağı vurgulanıyor. Bunlar dışında başka bir şey yok. Aslında yeni rapor eski tarihli söylentileri doğrulamaktan başka bir şey yapmıyor. A17 yongası şu anda iPhone 15 Pro ve Pro Max’e güç veriyor. iPhone SE 3’te bir önceki en güçlü yonga A15 kullanılmıştı. A17’nin iPhone SE 4’te olması da normal. Pil konusuna gelecek olursak, Apple maliyeti düşürmek için mevcut parçalardan yararlanıyor. iPhone SE 2’de de iPhone 8’in pili kullanılmıştı. iPhone 14’ün pili 3279 mAh değerinde pili var. iPhone SE 3’te 2018 mAh’lık pil bulunuyor. Arada 1250 mAh fark var, bu fark da 4. nesil iPhone SE’ye daha uzun pil ömrü sağlayacaktır.

iphone se 4

Yeni iPhone SE hem tasarım hem de donanım açısından önemli değişiklikler içeriyor. Ghost kod adıyla bilinen cihaz, iPhone 14’ü temel alan yeni tasarıma sahip olacak. Hatta iPhone 14 kasasının daha değiştirilmiş hali de diyebiliriz. Cihazda iPhone 15 Pro’larda kullanılan Eylem tuşu da bulunacak. Sesli/Sessiz anahtarı yerine gelen bu tuş özelleştirilebiliyor. El feneri, odak, kamera veya farklı işlevler eylem düğmesine atanabiliyor. Telefonda 48 MP’lik tek arka kamera, Face ID, USB-C ve OLED ekran olacak.

Apple’ın planlarına yakın kaynaklara göre teknoloji devi iPhone SE 4‘te en başta 12 MP’lik ana kamera kullanmayı planlamış. Fakat bu durumdan daha sonra vazgeçmiş. Kaynaklar Apple’ın yeni modelde maliyeti biraz daha düşük tutmak için böyle bir tutum sergilediğini, ancak 48 MP’lik arka kamerada karar kıldığını söyledi.

Vision Pro 2 Fiyatıyla Şaşkına Çevirecek