Ana SayfaHaberiPhone konum takibi nasıl kullanılır?

iPhone konum takibi nasıl kullanılır?

iPhone konum takibi özelliği birçok açıdan kullanışlıdır. Konumunu tam olarak belirlemek için cep telefonu servisinizden, Wi-Fi’nizden, Bluetooth’unuzdan ve GPS’inizden gelen bilgileri kullanır ve telefonunuz neredeyse her zaman yanınızda olduğundan, konumunuzu da kullanır.

iPhone konum tabiki için kullanlışlı olan bu bilgiler, nerede olduğunuzu başkalarına bildirmek veya kaybolduğunda telefonunuzu bulmak gibi pek çok şey için yararlı olabilir. Diğer taraftan konum takibi, hizmetlerin ve şirketlerin sizin hakkınızda topladığı daha fazla veri, gizlilik endişeleri yaratabilir. İyi haber şu ki, uygulamaların konumunuza yalnızca gerektiğinde erişmesi için kontrollerinizi düzenleyebilirsiniz. Konum ayarlarınızı değiştirmek, sahip olduğunuz iPhone modeline ve hangi iOS sürümünü çalıştırdığına bağlı olarak telefondan telefona farklılık gösterebilir.

iPhone konum takibi nasıl kullanılır?

Aşağıdaki talimatlar, iOS 15 çalıştıran bir iPhone 11 üzerinde izlenen yolları içeriyor; farklı bir iOS sürümü çalıştırıyorsanız da, çok fazla fark olmayacaktır. Konum verileri, bazı uygulamalar için kullanışlıdır ancak bir uygulama konumunuzu sorarsa ve verilere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorsanız, o uygulama için konum hizmetlerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde: Ayarları açın. “Gizlilik” > “Konum Servisleri”ne gidin. “Konum Servisleri” büyük olasılıkla açılacaktır. Konum servislerini etkinleştiren tüm uygulamaların listesini bulmak için aşağı kaydırın. Her liste, uygulamanın adını ve sahip olduğu izin türünü gösterir Bu seçenekler “Asla”, “Paylaşıldığında” veya “Kullanırken”. “Paylaşıldığında”, “Bir Dahaki Sefere Veya Paylaştığımda Sor” şeklinde karşınıza çıkacaktır. Buradan istediğiniz uygulamanın sizi istediğiniz zamanlarda takip edebilmesi için gereken kısıtlamaları yapabileceksiniz.

PlayStation 5 ne kadar sattı? İşte bu sorunun yanıtı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting