İddia: iPhone 15 Pro Max’in ismi iPhone 15 Ultra olacak

123 39

Geçtiğimiz seneden beri iPhone 15 Pro Max’in Ultra ismiyle satışa sunulacağına dair iddialar ortaya atıldı. Bu iddialar daha sonra yalanlandı. Şimdi ise Andrew O’Hara, Apple’ın Ultra adını kullanacağını ileri sürdü.

Apple’ın ‘iPhone Ultra’ modeli çok ilginç hale geldi. 2022’de teknoloji devinin Ultra adını iPhone 16 serisinde kullanacağı iddia edildi. Daha sonra iPhone 15 Pro Max‘in, iPhone 15 Ultra ismiyle piyasaya sürüleceği belirtildi. Hatta Ultra’nın ayrı bir model olduğu bile ifade edildi. Bunların üstüne söylenenlerin hepsi yalan, iPhone 15 Ultra yok diyen raporlar ortaya çıktı. Özetle durum bu şekildeydi. Şimdi de iddialar başladığı yere geri döndü.

Apple Insider sitesinden Andrew O’Hara, Apple’ın Ultra adından vazgeçmediğini ve iPhone 15 Pro Max yerine Ultra’nın çıkacağını söylüyor. O’Hara’nın Apple dedikoduları konusunda sicili neredeyse pek yok. Fakat geçtiğimiz sene 2. nesil AirPods Pro’nun doğru fotoğraflarını paylaşmış ve bazı bilgiler vermişti. iPhone 15 Pro Max büyük ekranı, daha uzun pil ömrü ve 6x zoom özellikli yeni periskop kamerasıyla Ultra adını alabilir. Bu ihtimal göz ardı edilmez.

iphone 15 pro max

Diğer yandan Apple’ın bir ürünü veya hizmeti isimlendirmesi geliştirme süreci boyunca değişebiliyor. Dedikodularda söylenen isimle, Apple’ın açıkladığı farklı olabiliyor. AirPods Max’in AirPods Studio olarak çıkması bekleniyordu, ancak olmadı. Karma gerçeklik gözlüğünün işletim sistemi visionOS söylentilerde xrOS adıyla anıldı. Bu yüzden de Apple’ın ne yapacağı belli olmaz.

Bu sene çıkacak olan iPhone serisinde Dynamic Island standart olarak yer alacak. Diğer yandan yeni iPhone’larda ekran çerçevesi biraz daha incelirken, kasa da biraz daha kavisli olacak. iPhone 15 ailesinde 28 nm sürecine dayalı olarak üretilen OLED ekran sürücü çipi kullanılacak. Şu anda mevcut iPhone’larda kullanılan bu çip 40 nm üretim sürecine dayanıyor. Peki 28 nm ve 40 nm arasındaki fark nedir? 28 nm daha fazla güç verimi sağlayacak. Bu da iPhone 15 serisine daha uzun kullanım süresi olarak yansıyacak.

Yeni iPhone’ların fiyatlarının yüksek olması bekleniyor. İngiliz bankası Barclays analisti Tim Long’a göre iPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro’dan 100 dolar daha pahalı olacak. Yeni Pro Max ise iPhone 14 Pro Max’ten 100 ile 200 dolar daha yüksek fiyat etiketine sahip olacak. Standart modellerin fiyatlarında değişiklik olmayacak.

Bitcoin yeni güne 26.000$ seviyelerinden başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir