iPhone 15’ler ve USB-C şarj kabloları aynı renk olacak

123 40

iPhone’ların kutusundan çıkan kablolar her zaman beyaz renkteydi. Fakat yeni bir rapora göre bu durum iPhone 15 ailesinde değişiyor. Bundan sonra şarj kabloları telefonun renginde olacak.

Apple sızıntılarıyla tanınan Majin Bu, geçtiğimiz günlerde Çin sosyal medyasında dolaşan bir iddiayı Twitter’da paylaştı. iPhone 15‘lerin kutusunda telefonla aynı renkte örgülü USB-C şarj kablosunun yer alabileceğini belirtti. Fakat bu iddianın kaynağını tam olarak doğrulayamadı. Başka bir Twitter kullanıcısı olan Kosutami, USB-C kablolarının test örneklerini gördüğünü ve yeni iPhone’larla birlikte geleceğini söyledi. Kosutami bir Apple koleksiyoncusu. Ancak Apple’ın prototip ürünlerinin koleksiyonunu yapıyor ve oldukça sağlam bağlantıları var. Bu yüzden de güvenilir kaynaklardan biri olarak nitelendiriliyor.

Kosutami yaptığı açıklamada kabloların beyaz, siyah, sarı, mor ve turuncu renk seçeneklerine sahip olacağını söyledi. Görünüşe göre yeni turuncu renk, iPhone XR’ın mercan rengi gibi olacak. Apple cihazlarının çoğunda kademeli olarak örgülü kablolara geçiş yapıyor. MagSafe 3’e sahip tüm MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde örgülü kablolar var. USB-C’le gelecek olan iPhone 15’te de örgülü kabloların kullanılması şaşırtıcı değil.

iphone 15

ChargerLab’a göre üç iPhone 15 modelinde yüksek hızda veri aktarımı sağlayan Thunderbolt/USB 4 çipi bulunacak. Yeni iPhone’lardaki USB-C bağlantısını gösteren sızıntılar gerçekleşmişti. ChargerLab tüm sızıntıları incelemeye aldı ve böylece bileşenler arasında retimer çipi olduğunu tespit etti. Retimer çipi özetle veri iletiminin hızlı ve kararlı olmasını sağlıyor. Bu çip Thunderbolt/USB 4 cihazlarda kullanılıyor.

Şöyle bir durumdan da söz etmeden geçmeyelim, uzun zamandır standart iPhone 15’lerin USB 2.0 veri aktarım hızına, Pro’ların ise daha yüksek aktarım hızına sahip olacağı ileri sürülüyordu. Apple Thunderbolt desteğini sadece Pro modelleriyle sınırlı tutabilir. Birçok kaynak teknoloji devinin Pro ve standart modeller arasındaki farkı ortaya koymak istediğini söylemişti. USB 2.0 ve Thunderbolt arasında karşılaştırma yapacak olursak, iPad Pro’nun Thunderbolt portu 40 Gbps’ye aktarım hızı sunuyor. Giriş seviyesi iPad’in USB-C bağlantısı ise yalnızca 480 Mbps ile sınırlı.

Portre Modu’nun en iddialısı vivo V29


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir