iPhone 15 hakkında yeni iddialar ortaya atıldı

iPhone 14 Pro

iPhone 14 serisi henüz satışa çıktı. Fakat şimdiden iPhone 15 ile ilgili yeni söylentiler ortaya atılmaya başladı. Peki yeni nesil iPhone modellerinde bizleri neler bekliyor? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iPhone 15 hakkında yeni iddialar ortaya atıldı! Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple, yıllardan beri aynı tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Sadece geçtiğimiz günlerde çıkan iPhone 14 modellerinde ufak bir güncellemeye giden Cupertino merkezli şirket FaceID ve ön kameranın yer aldığı çentiği kaldırarak, delikli ekran tasarımına yer vermişti.

iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

Fakat kullanıcıların genel beklentisi ön ekran görümünün güncellenmesi yönündeydi. Yani ön yüz tamamen ekranla kaplanacak ve sensörler ile ön kamera ekran altına gömülecekti.

Bilindiği üzere Apple iPhone X modelinden beri aynı tasarım çizgisini kullanıyor. Değişen hiç bir şey olmadı. Son 2 yıldır çentiğin tamamen kaldırılacağına ve sensörlerin ekran altına gizleneceğine dair bazı söylentiler vardı fakat bunlar da asılsız çıktı.

iPhone 13 ailesi öncekilerden daha büyük pillere sahip olacak

iPhone 15 hakkında yeni iddialar ortaya atıldı

Önümüzdeki yıl ise Apple’ın çentiği tamamen ortadan kaldıracağı iddia ediliyor. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini önümüzdeki yılın son çeyreğinde öğreneceğiz.

Apple’a yakınlığıyla tanınan isimlerden biri olan Ming Chi Kuo’ya göre durum biraz daha farklı. Çünkü Kuo Apple’ın çentiği tamamen kaldırmasına imkan vermiyor. Zira Kuo’ya göre Apple yetkilileri sensörlerin ekran altına yerleştirilmesi konusunda çok da hevesli değiller. Çünkü bu durumda FaceID’nin yavaşlamasından korkuyorlar.

iphone 14

Mevcut teknolojik koşullarda ekran altındaki sensorlerin, normale oranla daha hızlı çalışmaları pek de mümkün değil. Fakat birkaç yıl sonrasında Apple’ın böyle bir işe imza atması muhtemel görünüyor. Bekleyip göreceğiz.

Samsung, katlanabilir iPad’in 2024’te çıkmasını bekliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir