iPhone 14 Pro yeni özelliği ile gündemde

iphone 14

Apple’ın Eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı yeni amiral gemisi iPhone 14 Pro modelleri, daha önce hiçbir iPhone modelinde görülmeyen bir özellikle gelecek. Peki ama bu özellik nasıl kullanılacak?

iPhone 14 Pro yeni özelliği ile gündemde. Apple için geri sayım günleri başladı. Her ne kadar Amerikalı teknoloji devi henüz resmi bir tarih açıklamamış olsa da, söylentiler Apple’ın lansman tarihi olarak 13 Eylül’ü seçtiğini gösteriyor. Eğer bu tarih doğruysa, yeni iPhone modellerini görmek için 1,5 aydan az bir zamanımızın kaldığını söyleyebiliriz.

iPhone 14 hayal kırıklığı

iPhone 14 serisinin tanıtılmasına artık bu kadar kısa bir süre kalmış olması, sızıntıların da hiç olmadığı kadar artması manasına geliyor. Bugün Apple’a yakınlığıyla bilinen “@9to5mac” hesabı tarafından yapılan bir paylaşım ise, iPhone 14 Pro modellerinde görmeye hazırlandığımız always-on display yani her zaman açık ekran modunun nasıl kullanılacağını gösteriyor.

iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro yeni özelliği ile gündemde

Ünlü duyum hesabına göre, kullanıcılar bu modu kullanmak istediklerinde devreye ekran koruyucu girecek ve karartılmış bir şekilde ekran koruyucu göreceğiz. Yani ekranın tamamen kararıp ufak bir kısmının görülmesi gibi bir durum söz konusu olmayacak ki aslında Apple bu tasarıma Watch Series 5’den itibaren akıllı saat modellerinde de yer vermişti.

Apple 2022'de iPhone sevkiyatlarını %30 artıracak

Öte yandan always-on display özelliğinin birçok Android modelinde oldukça uzun bir zamandır kullanımda olduğunu hatırlatalım. Son olarak bu özelliğin ekran yapısı bakımından farklı olduğu için sadece iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde bulunacağını hatırlatalım.

OnePlus Nord Buds CE fiyatı ile gözdağı veriyor