Microsoft Outlook Lite kullanıma sunuldu

Microsoft bu hafta 11.000 çalışanını işten çıkarabilir

Microsoft, özelliklerden veya performanstan ödün vermeden varsayılan Outlook uygulamasından daha az pil ve depolama alanı kullanmak üzere tasarlanmış, şirketin e-posta hizmetinin geliştirilmiş bir sürümü olan Android için Outlook Lite’ın piyasaya sürüldüğünü sessizce duyurdu.

Microsoft Outlook Lite kullanıma sunuldu. Özellikle Microsoft, Outlook Lite’ın, alt uç Android cihazlarda bile hız için optimize edilmiş 5 MB’lık bir uygulamada Outlook deneyiminin tüm ana özelliklerine sahip olduğunu söylüyor. Şirket, uygulamanın 1 GB kadar az RAM’e sahip cihazlarda hızlı çalışacak, tam uygulamadan daha az pil etkisi kullanacak ve eski 2G ve 3G ağlarında iyi performans sunacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Microsoft, Rusya'daki operasyonlarını küçültecek

Burada asıl mesele düşük veri, depolama ve pil etkisi. Ve Microsoft yalnız değil: kısıtlanmış, hafif  sıklet uygulamalar, eski ağlarda düşük bütçeli cihazlara sahip büyük bir kullanıcı pazarına hizmet ediyor.

microsoft

Microsoft Outlook Lite kullanıma sunuldu

Bu nedenle Google, özellikle düşük kaliteli telefonlar için tasarlanmış mobil işletim sisteminin ayrıştırılmış bir sürümü olan Android Go’yu sunuyor. Örneğin Meta’nın Instagram ve Facebook uygulamalarının küçük ama zengin özelliklere sahip sürümlerini oluşturmak için bu kadar çaba göstermesinin nedeni de bu. Twitter, Tiktok ve hatta Tinder için bile böyle önemsiz, hafif sıklet uygulamalar bulabilirsiniz.

Microsoft Edge yakında ücretsiz bir yerleşik VPN içerecek

Microsoft’un yeni posta uygulaması, ‘hafif’ lakabını kazanmak için hiçbir önemli özellikten kesinti yapmamış, ancak birincil Outlook uygulaması kadar çok e-posta sağlayıcısıyla çalışmıyor. Şu anda Outlook Lite yalnızca Outlook.com, Hotmail, Live, MSN, Microsoft 365 ve Microsoft Exchange Online hesaplarıyla uyumlu. Benzer şekilde, uygulama Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Hindistan, Meksika, Peru, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan, Tayland, Türkiye ve Venezuela dahil olmak üzere yalnızca belirli ülkelerde mevcut.

90 milyon dolar harcanan Batgirl filmi çöpe gitti


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir