iPhone 14 Pro / Pro Max, USB-C bağlantı noktasına sahip olabilir

iPhone 14

Eylül 2022’de çıkacak olan Apple iPhone 14 serisinin 6.1 inç iPhone 14, 6.1 inç iPhone 14 Pro, 6.7 inç iPhone 14 Max ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max gibi modellere sahip olacağı açıklandı.

iDrop News, çeşitli kaynaklardan iPhone 14 Pro ve Pro Max’in sonunda bir USB-C bağlantı noktası içereceğini açıkladı. Apple, 2021’den beri USB 2.0 hızları sunan Lightning bağlantı noktasını sunuyor. Cupertino şirketi, sonunda iPhone 14 Pro ve iPhone 14Pro Max’te USB-C bağlantı noktasını sunacak gibi görünüyor . Bilindiği üzere iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’te bulunan ProRes, çok fazla depolama alanı tüketiyor.

iPhone 14 Pro / Pro Max, USB-C bağlantı noktasına sahip olabilir

Profesyoneller, ProRes videolarını dışa aktarmak için iPhone 13 Pro / Pro Max’i PC’lere bağladığında, USB 2.0 aktarım hızları nedeniyle bu dosyaların aktarılması çok zaman alır. Örneğin, 720 GB’lık düzenlenmemiş bir 4K’nın iPhone 13 Pro / Pro Max’ten bir PC’ye aktarılması yaklaşık 3 saat 45 dakika sürecektir . Aynı dosya iPad Pro 2021’de bulunan USB-C kullanılarak dışa aktarılırsa, veri aktarımının gerçekleştirilmesi yalnızca 3 dakika sürüyor.

Raporda ayrıca Biden-Harris İdaresi ve Avrupa Birliği’nin iPhone’lar da dahil olmak üzere gelecek tüm cihazların bir USB-C bağlantı noktasına sahip olmasını istediği iddia ediliyor. Şirketler yeni karara uymazlarsa para cezasıyla karşı karşıya kalabilirler. Yaklaşan Pro iPhone’ların bir USB-C bağlantı noktasına sahip olmasının diğer nedeni bu olabilir.

Apple, çevreyi korumak amacıyla iPhone’larla şarj cihazları sağlamayı durdurdu. Şirket, insanların zaten eski veya diğer cihazlardan şarj cihazları olduğunu belirterek şarj cihazını kaldırdı. Değişimin karbon emisyonlarını azaltacağına inanıyor. Bir USB-C bağlantı noktasının dahil edilmesi, iPhone’larda ve diğer cihazlarda yalnızca bir tür şarj konektörü olacağı anlamına geliyor.

OPPO Find X4 serisi 80W hızlı şarj özelliğine sahip olabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir