iPhone 14 ön siparişlerinde Pro modeli ön plana çıkıyor

iPhone 14 Pro

iPhone 14 için önsiparişlerin açılmasıyla birlikte en çok ilgi gören model de belli oldu. iPhone 14 Pro önsipariş aşamasının tartışmasız lideri.

Bildiğiniz gibi Apple merakla beklenen yeni iPhone’ları geçtiğimiz günlerde resmen tanıttı. Kısa süre sonra da önsiparişe çıkardı. Apple, yeni iPhone modellerinde sunduğu yeniliklerle teknoloji dünyasını pek tatmin edemedi belki ama dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesi yeni iPhone’u satın almak için adeta sıraya girmiş durumda. Gelen ilk haberler yeni iPhone’a ilginin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Önsipariş sürecinde Apple’ın yüzünü en çok güldüren model ise Pro modeli oldu.

Apple ile alakalı konularda en güvenilir kaynaklardan biri olan analist Ming-Chi Kuo’ya göre yeni iPhone için şu ana kadar önsipariş veren kullanıcıların bir numaralı tercihi Pro modeli oldu. Üstelik Pro modeli en yakın takipçisine bile büyük fark atmış durumda. Çünkü ilk önsiparişlerin yüzde 85’ini Pro siparişleri oluşturuyor. Öte yandan Plus modeli ise önsiparişlerin sadece yüzde 5’ini oluşturuyor ki bu da Plus modelinin çok da ilgi görmediğini gösteriyor.

iPhone 14

 

Önceki yıllarda da önsipariş aşamasında Pro modeline ilgi daha yüksek oluyordu ama bu yıl standart model ile Pro modeli arasındaki makas iyiden iyiye açılmış durumda. Bunun başlıca sebebi ise bu yıl özellikler konusunda da iPhone 14 ile 14 Pro arasında oldukça önemli farklar olması. Standart model ile Pro model arasında kayda değer farklar olması, kullanıcıları Pro modeline yönlendirmiş gibi duruyor.

iPhone 14’ler ilk sahiplerine 16 Eylül’de ulaşacak. Çünkü Apple standart model için ilk teslimatların bu tarihte başlayacağını açıkladı. Plus modeli içinse ilk teslimatlar 7 Ekim’de başlayacak.

The Mandalorian 3. sezondan ilk fragman