Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 14 Pro satışları domine etmeye devam edecek

iPhone 14 Pro satışları domine etmeye devam edecek

Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre önsipariş aşamasının mutlak yıldızı olan iPhone 14 Pro bundan sonra da iPhone 14 satışlarını domine edecek.

Amerikalı teknoloji devi Apple, merakla beklenen yeni iPhoneları geçtiğimiz günlerde resmen tanıttı. Kısa süre sonra da ön siparişe çıkardı. iPhone 14 serisinin ön siparişe açılmasıyla birlikte en çok hangi modelin ilgi gördüğü de belli oldu. Ön sipariş aşamasının mutlak yıldızı Pro modeli oldu. Çünkü ön sipariş aşamasında verilen siparişlerin yaklaşık yüzde 85’ini iPhone 14 Pro siparişleri oluşturuyordu.

Apple bu yıl iPhone 14’ün standart modeliyle Pro modeli arasındaki farkları önceki yıllara göre daha çok geniş tuttu. Pro modeli, standart iPhone 14’e kıyasla çok daha gelişmiş özelliklerle geliyor. Bu yüzden de Pro modeli çok daha fazla talep görüyor. Nitekim Apple da bu duruma kayıtsız kalamamış ve anlaşmalı olduğu üreticilerden iPhone 14 yerine 14 Pro üretmelerini istemişti.

iPhone 14 Pro

Önsipariş aşamasının mutlak yıldızı olan iPhone 14 Pro’nun ilerleyen dönemde bu performansı sürdürüp sürdüremeyeceği merak ediliyordu. Çünkü Pro modelindeki gelişmiş özellikler haliyle daha yüksek bir fiyat etiketini de beraberinde getiriyor ve ilk aşamada sipariş vermeyen, yani yeni iPhone’u satın alma konusunda kararlı olmayan kullanıcılar daha düşük fiyatlı modellere yönelebiliyor. Bu yüzden zaman geçtikçe standart modele ilginin artabileceği düşünülüyordu. Ancak ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre bundan sonra da Pro modelinin üstünlüğü devam edecek

Söz konusu Apple olduğunda en güvenilir analistlerden biri olan Ming-Chi Kuo, yılın ikinci çeyreğinde de iPhone 14 satışlarının yaklaşık yüzde 65’ini Pro modelinin oluşturmasını bekliyor. Geri kalan yüzde 35’i ise standart model ve Plus modeli bölüşüyor.

App Store fiyatlarına zam geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting