iPhone 14 Pro Dynamic Island özelliği fena patladı

Apple, işçi şikayetleri ile uğraşıyor

Apple tarafından tanıtılan iPhone 14 Pro modellerinin en önemli özelliği olan Dynamic Island, ışığın altında çok fena patlıyor.

iPhone 14 Pro Dynamic Island özelliği fena patladı. Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleştirilen etkinlikle tanıtılan iPhone 14 serisi, tam da beklenildiği gibi iki farklı model olarak karşımıza çıkmıştı. Standart iPhone 14 olarak adlandırılan modellerde herhangi bir tasarım farkı göze çarpmazken, iPhone 14 Pro modelleri ise klasik çentikli ekranını yatay silindir şeklindeki Dynamic Island haznesiyle değiştirerek adeta şov yapmıştı.

iphone

O günden bu yana tek konuşulan özellik olan Dynamic Island, iPhone 14 modellerinin kullanıcıların eline geçmeye başlamasıyla birlikte test edilmeye de başlandı. Ancak iPhone 14 Pro modellerinin yeni özelliği için bir dönemin popüler kullanımı olan “HayallerHayatlar” demek, durumu fazlasıyla iyi anlatacaktır.

iphone 14 pro 2

iPhone 14 Pro Dynamic Island özelliği fena patladı

Yukarıda yer alan görselden net bir şekilde anlaşılacağı üzere, iPhone 14 Pro modelleri parlak güneş ışığı altında ne var ne yok gösteriyor. Daha geniş bir ifadeyle, kamera ve sensörleri tek bir vücut olarak gösteren ve widget destekleri sayesinde büyüyüp küçülmesiyle ünlenen Dynamic Island, yüksek güneş ışığı altında oldukça kötü bir görünüme bürünüyor ve biri yatay hap şeklindeki diğeri ise yuvarlak delik biçimindeki öğelerini açıkça ortaya çıkarıyor.

Apple, iPhone 14'ü etkileyen iOS16 hatasını düzeltti

Üstelik kullanıcılar bu durumun sadece dışarıda gerçekleşmediğini, ev ortamında da yoğun ışığa maruz kalan iPhone 14 Pro modellerinin benzer bir görünüme büründüğünü iddia ediyorlar. Eğer durum gerçekten bu söylenildiği gibiyse, iPhone 14 Pro modellerinin başı fena halde dertte diyebiliriz.

Keanu Reeves Constantine rolüyle geri dönüyor