Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 14 modelleri 3nm’lik çiplerle gelmeyecek

iPhone 14 modelleri 3nm’lik çiplerle gelmeyecek

iPhone 13 satışa çıkalı çok da uzun bir zaman olmadı. Fakat şimdiden iPhone 14 ile ilgili ilk söylentileri duymaya başladık. İşte bu konuya ilişkin tüm detaylar.

iPhone 14 modelleri 3nm’lik çiplerle gelmeyecek. Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple kısa süre önce yeni nesil iPhone modellerini satışa sunmuştu. Eylül ayında düzenlenen etkinlikte iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve iPhone 13 mini satışa çıkmıştı.

Nitekim bu modeller dünya ile aynı anda Türkiye’de de raflardaki yerlerini aldı. Hatta şu anda Türkiye de dahil pek çok ülkede iPhone 13 bulmak çok da kolay değil.

Şimdi gelelim iPhone 14 ile ilgili söylentilere. Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere iPhone 14’ün satışa sunulmasına daha uzun bir süre var. Fakat şimdiden telefona ilişkin bazı iddialar ortaya atılmaya başlandı.

iphone ios güncellemesi

iPhone 14 modelleri 3nm’lik çiplerle gelmeyecek

Bu iddialaradan birisi de yeni nesil iPhone’da kullanılacak yonga seti ile ilgili. Malum önümüzdeki yıl Apple’ın 5nm’den 3nm’lik çiplere geçiş yapması bekleniyor. Fakat TSMC’ye göre bu çok da mümkün görünmüyor.

Hali hazırda çip üretimi tarafında aşılamayan sorunlar mevcut. Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan TSMC talepleri karşılamakta zorlanıyor. Hal böyle olunca da yeni teknolojiler için üretim bandı geliştirmek çok da mümkün olmuyor.  Yani iPhone 14’ün yeni nesil bir çip teknolojisiyle gelmesi çok da olası görünmüyor.

Zoom reklam gösterme konusunda agresifleşti: Çok önemli açıklamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting