Ana SayfaMobil UygulamalarZoom reklam gösterme konusunda agresifleşti: Çok önemli açıklamalar

Zoom reklam gösterme konusunda agresifleşti: Çok önemli açıklamalar

Zoom reklam gösterme konusunda diğer şirketler ile kıyaslandığında biraz daha iyi durumdaydı. Ancak yeni alınan bazı kararlar bunu tersine çevirebilir. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Özellikle pandemi döneminde çok ciddi bir yükseliş kaydeden Zoom, reklam gösterme konusunda iyi bir konumda diyebiliriz. Bildiğiniz üzere şirketin iki farklı kullanım türü bulunuyor. Bunlardan ilki ücretsiz kullanım bir diğeri ise ücret verilerek alınan hizmet. Ücretli bir şekilde alınan hizmet kullanıcılara birçok avantaj sunabiliyor.

Görüntülü konuşma ve iş hayatında ciddi bir yere sahip olan bu uygulama şimdilerde ücretsiz kullanıcıların canını sıkacak bazı yeniliklere imza atıyor. Gelen son detaylara göre yatırımlarını desteklemek ve kullanıcıların platformu ücretsiz kullanmalarını sağlamak için reklam gösterme özelliği getiriliyor.

Zoom reklam gösterme konusunda test uyguluyor

Öncelikle reklamların sadece ücretsiz bir şekilde kullanan kişilere yönelik olduğunu söyleyebiliriz. Temel paket içerisinde yer alan kullanıcılar bundan sonra reklam görecek. Ancak burada çok önemli bir detay var. Zoom tarafından yapılan açıklamalara göre reklamlar görüşme esnasında değil görüşmeden sonra kullanıcıların karşısına çıkacak.

Zoom reklam gösterme

Bazı kullanıcılar ayrıca kendi görüşmelerinin dinlenmesi ile ilgili bazı tereddütlere sahipti. Yapılan açıklamalarda bu tereddütler bir nebze bile olsa giderildi diyebiliriz. Şirket görüşmelerin kesinlikle herhangi bir reklam ve promosyon konusu olmayacağını açıkladı. Zoom reklam gösterme konusunda böylece herkesi rahatlattı.

Zoom otomatik altyazı özelliği tüm ücretsiz kullanıcılara sunuluyor

Şimdilik bu özelliğin sadece deneme aşamasında olduğunu belirtmek gerekiyor. İlerleyen dönemlerde bunun tüm kullanıcılara yönelik bir çalışmaya dönüşme ihtimali son derece yüksek. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting