iPhone 12 cihazları büyük bir problemle karşı karşıya: Kullanıcılar tedirgin

Apple iPhone 12 arızalı kulaklıkları bedavaya tamir edecek

Dünyanın en çok sevilen akıllı telefonları içerisinde yer alan iPhone 12 cihazları büyük bir problemle karşı karşıya. Bu problem kısa bir süre içerisinde cihazın toplanmasına bile neden olabilir. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Apple tarafından geliştirilen ve oldukça beğenilen iPhone 12 cihazları büyük bir sorunla baş etmeye çalışıyor. Apple yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre iPhone 12 ve 12 Pro modellerinde bazı kronik sorunlar var. Bu sorunlar nedeniyle cihazların fabrikaya geri çağrılma ihtimalleri bile var.

Ağustos ayında bazı iPhone 12 ve 12 Pro modellerinin ses kartları ile ilgili bazı sorunlar olduğu söylenmişti. Bu problem Orta Doğu bölgesindeki cihazlarda ortaya çıktı. Şu anda devam eden sorun nedeniyle ses kartının doğru çalışmama gibi bir arızası var.

iPhone 12 cihazları ücretsiz tamir edilecek

Apple tarafından geliştirilen ve büyük bir reklam politikası ile satışa sunulan bu cihazlar hayal kırıklığı yaratmaya başladı. Bu hayal kırıklığının en önemli nedeni ses ile ilgili yaşanan sorunlardan kaynaklı. Ayrıca bu problemin sadece sizin cihazınızda olduğunu sanmayın. Birçok cihazda benzer bir problem görülüyor.

iPhone 12 cihazları

Apple markasının sitesinde bir destek bölümü yer alıyor. Eğer telefonun ses kartı ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız mutlaka bu destek bölümünden şirket ile iletişime geçebilirsiniz. Sorunlu tüm cihazların geri toplatılabileceğini de unutmayın. iPhone 12 cihazları için kısa bir süre içerisinde net bir karar verilecek.

Apple iPhone 12 ve 12 Pro’yu ücretsiz tamir edecek

İşin bir de mali boyutu var. Birçok kişi ses kartı tamiri ve değişimlerinin ne kadara mal olacağını merak ediyor. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre yaklaşık olarak 1 milyon civarında cihazda bu problemin görüldüğü ifade edildi. Tüm cihazların ses kartı tamir ve değişimleri ücretsiz yapılacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir