Ana SayfaAppleiPad Pro 2021 mini LED ile geliyor

iPad Pro 2021 mini LED ile geliyor

Apple’ın iPad Pro 2021 hakkındaki kararı belli oldu. Yeni modelde mini LED teknolojisine yer verilecek gibi görünüyor. İşte detaylar.

Apple’ın 2021’de mini LED ekranlara geçmeye başlaması bekleniyordu. Bugün ise  Digitimes’in yeni bir raporu bu iddiaları doğruluyor. Rapor, Apple’ın 2021’in ilk çeyreğinde mini LED ekran teknolojisine sahip yeni bir 12.9 inç iPad Pro’yu piyasaya süreceğini gösteriyor. iPad Pro 2021 muhtemelen ekranı ile çok konuşulacak.

Rapor, geniş olarak Apple’ın ekranlar ve dokunmatik paneller için tedarik zincirini çeşitlendirme çabalarına odaklanıyor. Tedarikçi BOE’nin iPhone serisine OLED ekran tedarik etme onayı aldığı, GIS’in ise mini LED’li yeni iPad Pro için “2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi” beklenen dokunmatik modeller üreteceği bildirildi.

Bu raporlar, mini LED iPad Pro’nun 2021’in 1. çeyreğinde geleceğini gösteren ilk rapor değil. Ancak bu, geçişin hala planlandığı gibi ilerlemeye devam ettiğini sürekli olarak tedarik zinciri doğrulaması olarak hizmet ediyor.

İlginç olan, raporların mini LED geçişinin ilk olarak 12.9 inç iPad Pro ile başlayacağını göstermeye devam etmesi ve 11 inç iPad Pro’nun şimdilik LCD panellere bağlı kalacağını gösteriyor. 11 inç iPad Pro’nun mini LED’e ne zaman geçebileceği konusunda hiçbir bilgi yok.

iPhone Hesap Makinesi Bilimsel Modu Nasıl Kullanılır?

Bununla birlikte, Apple’ın mini-LED’i iPad Pro’dan daha fazlasına getirmesi bekleniyor. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu ayın başlarında Apple’ın 2021’de tamamen yeni bir form faktör tasarımına sahip iki yeni MacBook Pro’ya sahip olacağını ve her ikisinin de mini LED panellere sahip olacağını bildirdi.

iPad Pro 2021

mini LED, LCD ekranlar için kullanılan yeni bir arka aydınlatma şeklidir. OLED ile aynı faydaların çoğunu içerir, ancak çoğu zaman daha fazla parlaklık, gelişmiş güç verimliliği ve daha düşük yanma riski sunabilir. Bu nedenle Apple, OLED yerine daha geniş ekranlı cihazlarında kullanmayı planlıyor.

Bu noktada, Apple’ın 2021 iPad Pro yenilemesi için başka ne gibi değişiklikler yapacağı belirsiz. En azından A14 serisi bir işlemciye yükseltme bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU