Ana sayfa Akıllı Telefon Apple Mac ve iPad modellerinde Mini-LED teknolojisine geçiyor

Apple Mac ve iPad modellerinde Mini-LED teknolojisine geçiyor

Teknoloji sektörünün öncü isimlerinden biri olan Apple, önümüzdeki dönemde üreteceği üst seviye iPad ve Mac modellerinde Mini-LED teknolojisini kullanmayı planlıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Apple’ın ekran tarafındaki dışa bağımlılığı herkesin malumu. Hali hazırda satışa sunulan iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinin ekranını Samsung’dan tedarik eden Cupertino merkezli şirket, en büyük rakibine olan bağımlılığını azaltmak istiyor.

Sızdırılan son raporlara göre, Apple OLED sektörünün hakimi konumunda yer alan Samsung’a bağımlılığını azaltmak için Mini-LED teknolojisine geçmeyi planlıyor.

İlk adım olarak önümüzdeki dönemde tanıtılması planlanan üst segment Mac ve iPad modellerinde Mini-LED ekranlar kullanmak isteyen Apple, sonrasında bu teknolojiyi iPhone modellerinde de deneyimleyecek.

Apple’ın bu yeni teknolojide Epistar, Zhen Ding, Radiant Opto-Electronics, Nichia, Avary Holding ve TSMT gibi isimlerin de desteğini alan LG Display ile çalışacağı belirtiliyor. Yani Apple sırtını yine bir Güney Kore şirketine yaslamış olacak.

mini-led

Apple’ın yeni ekran teknolojisi temel olarak OLED ekranlarla aynı performansı sunuyor. Fakat bu teknolojinin yapısı itibariyle oldukça ince bir hatta sahip olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Yani Apple bu yeni ekran teknolojisi sayesinde çok daha ince cihazlar üretebilir.

iOS 13.1.2 yayınlandı! Tıkla indir!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler