iPad Air 5 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz çeyrekte rekor sayıda MacBook sattığını duyurdu

Amerikan teknoloji devi Apple, 2022’de en popüler üç iPad modelini güncellemeye hazırlanıyor. Mac Rumours tarafından edinilen raporlara göre Apple, 2022’de yeni bir tasarım ve kablosuz şarj özelliğine sahip yeni bir iPad Pro piyasaya süreceği netlik kazandı.

iPad Air 5 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı. Apple, cihazın düşük fiyatını korumak için genellikle küçük özellikler ve çip yükseltmeleri ile 2017’den beri her yıl giriş seviyesi iPad’in yeni sürümlerini güncelliyordu, bu nedenle 2022 için planlanan yeni bir sürüm önceki yıllarla uyumlu olacak. Düşük ücret için ise aynı şeyi söylemek söz konusu değil. Nitekim Apple yükselen kur farkı ise Türkiye satışlarında fiyat güncellemesi yapmıştı.

iPad Air 5 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı

iPad Air 5 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı

Şu an en düşük iPad fiyatı Apple online’da 4,799 TL. Daha yüksek hafıza ve özelliklere sahip bir iPad ise 8,799 TL ise satışa sunulmuş durumda.

Piyasaya sürülecek onuncu nesil iPad‘in neler sunabileceği hakkında ise henüz bir ayrıntı yok.

Daha önceki bir raporda, Apple’ın mevcut 60Hz ekran yerine 120Hz ProMotion ekranlı yeni bir iPad mini üzerinde çalışıyor olabileceği belirtilmişti. Apple, Eylül ayında A15 Bionic çipli iPad ve iPad mini‘yi tanıttı.

Apple iPad Mini, geniş renk ve True Tone özelliklerine sahip yeni bir 8,3 inç Liquid Retina ekrana sahip. Mini, USB-C ile on kat daha hızlı veri aktarımı ve 20W USB-C güç adaptörü ile daha hızlı şarj oldu.

Biontech aşısı Omicron’a karşı etkili mi? İşte cevabı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir