Oppo Watch Free akıllı saat inceleme

j5tyjk67

#İŞBİRLİĞİ

Oppo Watch Free, ister sağ isterseniz de sol bileğinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir saat. Özellikle gelişmiş uyku takip sistemi ve 100’den fazla spor moduna destek vermesiyle ön plana çıkıyor. Eğer yeni bir akıllı saat arıyor ve çok da fazla para vermek istemiyorsanız, örneğin bu ürünü 1049 TL fiyata satın alabilirsiniz.

Oppo Watch Free, vanilya ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle geliyor. Bize deneyimleyebilmemiz için vanilya rengi geldi. Açıkçası siyah renkteki ürünler birbirlerine benzeyebiliyor. Bu bağlamda, vanilya renginin bir farkındalık oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kayışlarla birlikte toplamda 32,6 gram ağırlıktaki ürün, hafif ve kolay kullanım sunuyor. Kayış malzemesi olarak silikon tercih edilmiş ve mini dokulu yapısı akıllarda deri hissi uyandırıyor. Kayışı bileğinize göre ayarlarken herhangi bir tuştan yardım almıyorsunuz. Ayrıca kayışları kolaylıkla çıkarabileceğinizi de belirtelim.

10.6mm kalınlıktaki ürünün 5ATM suya karşı dayanıklı olduğunu da söylemeliyiz.


Oppo Watch Free, Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarınızla uyumlu çalışıyor. Bluetooth 5 aracılığıyla kısa sürede eşleşme gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ürünü tam kapasite kullanabilmek için telefonunuza HeyTap Health uygulamasını kurmanızı ve bir profil oluşturmanızı öneriyoruz. Bu uygulama üzerinden hem verilerinizi detaylıca takip edebilir, hem saat ayarlarını hem de saat yüzlerini değiştirebilirsiniz. 40’tan fazla dinamik saat yüzü olduğunu belirtelim. İster spor, ister klasik, isterseniz de daha renkli çözümler tercih edebilirsiniz.

Oppo Watch Free, 1.64 inç değerde ekrana sahip

Bu ekran, hem iç hem de dış mekân kullanımlarında iyi bir görüntüleme sunuyor. Biz, özellikle otomatik parlaklık modunda kullandık ve memnun kaldık.

Amoled tipinde ve 280×456 çözünürlük sunan ekran, ufak dokunuşları dahi rahatlıkla algılayabiliyor. Tabii yumuşak kullanıma etki eden bir detay olarak, ekranın yanlardan yumuşatılmış olarak geldiğini, yani 2.5D ekran detayına yer verildiğini söyleyelim.
Ekran, hem siz bileğinizi kaldırdığınızda otomatik olarak açılıyor hem de isterseniz dokunuşla açabiliyorsunuz.

Oppo Watch Free akıllı saat inceleme

Saatimiz bünyesinde 100’den fazla spor modunu barındırıyor. Kapalı alan ya da açık alanda yürüyüş, koşu, ip atlama, bisiklet, havuzda yüzme, yoga, eskrim, atıcılık ve okçuluk dahil pek çok seçenek sunuluyor.

Tabii otomatik olarak algılayabildiği egzersizler var. Bunlar koşu, yürüme, kürek çekme ve eliptik. Bunlardan birini yapmaya başladıysanız, birkaç dakika içinde saatiniz bunu algılıyor ve veri takibi yapabileceğini belirtiyor.

Tabii gerek gündelik yaşantıda, gerekse de siz egzersiz yaparken kalp atış hızınız takip ediliyor. Eğer bu hızda anormal bir düşüş ya da yükseliş yaşanırsa, yine saat tarafından hemen bilgilendiriliyorsunuz.

Oppo Watch Free, 6 eksenli hareket sensörü ve bir optik nabız sensörüyle doğru bilgiler sunmayı hedefliyor.

OSleep uyku analizi: Uyku takibi önemli

Watch Free’nin önemli özelliklerinden bir tanesini uyku takibi oluşturuyor. Kaç saat uyudunuz, bu uykunun ne kadarı derin, ne kadarı hafif, bu gibi detayları uyku sonrasında görebiliyorsunuz. Ayrıca, horlama gibi sorunlarınız varsa bu gibi durumlarda da saatiniz size sorunların saptanması için yardımcı olabiliyor. Eğer uyku vaktiniz geldi ve henüz farkında değilseniz, bunu saatiniz size hatırlatabilir.

Saatimiz pek çok kullanıcının ihtiyaç duyabileceği farklı fonksiyonlara da sahip. Örneğin, telefonunuzdaki müzik kütüphanenizi kontrol edebilir, gerçek zamanlı olarak hava durumunu takip edebilirsiniz. Telefonunuza gelen bildirimleri yine saat ekranı üzerinde görebilir, telefonunuza gelen aramaları da ekranda görebilir ve isterseniz reddedebilirsiniz. Bu üründe telefonumu bul özelliği var mı diye soracak olursanız, evet, var. Ve evet, saatinizi telefonunuzun kamerasını uzaktan kontrol etmek için de kullanabiliyorsunuz.

Oppo Watch Free, 230mAh pil kapasitesine sahip. Ürün, tek şarj ile gündelik kullanımda 1 haftayı rahatlıkla geride bırakmanıza imkân sunuyor. Bu süreçte saatinizi telefonunuzla eşleştirebilir, spor modlarıyla ilgilenebilir, adımlarınızı takip edebilir, uykunuzu takip edebilir ve telefonunuza gelen bildirimleri kontrol edebilirsiniz. Tabii kullanım alışkanlıklarınız neticesinde pil süresinde farklılıklar olacaktır. Bir de mini ekleme olarak, saati beraberinde gelen manyetik şarj tabanıyla yalnızca 5 dakikalık şarj ile ürünü gün boyunca kullanmanız mümkün. Tabii çok da zorlamamak kaydıyla.

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

Razer Sieren V2 Pro : Kullanımı kolay, iyi performans sunan bir mikrofon