Apple 2019’da 2 yeni iPad modeli tanıtacak

Ekran Resmi 2019 03 14 21.54.43

Tablet sektörünün tartışmasız bir numaralı ismi olan Apple, bu yıl 2 yeni iPad modeliyle teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacak.

Teknoloji sektörünün önemli isimlerinden biri olan Apple şimdiden yeni ürünlerinin geliştirme çalışmalarına başlamış durumda. Bilindiği üzere 25 Mart’ta Apple özel bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte muhtemelen AirPods 2 tanıtılacak.

Asıl tanıtımlar ise önümüzdeki Eylül ve Ekim aylarında gelecek. Eylül ayında yeni iPhone modelleri, Ekim ayında ise yeni iPad modelleri tanıtılacak. Peki Apple hangi iPad modelleri ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacak.

Apple’dan iki yeni iPad geliyor

Geçtiğimiz gün sızdırılan bilgilere göre Apple 2 yeni iPad modeli üzerinde çalışıyor. Apple’a yakınlığı ile bilinen CoinX’in şahsi Twitter hesabından paylaştığı bilgilere göre, Apple bu yıl iki iPad modeli tanıtacak.

7. nesil iPad modelinin 10.2 inç, diğer modelin ise 10.5 inç olacağı belirtiliyor. Bu iki tablette Pro statüsünde olmayacak. Yani Apple geçtiğimiz sene tanıttığı yeni iPad Pro’nun sonraki neslini 2019’da satışa sunmayacak.

Muhtemelen duyurulacak olan 2 iPad modeli A12 Bionic yonga setiyle gelecek. Apple daralan tablet pazarını uygun fiyatlı modellerle ayakta tutmayı planlıyor. Muhtemelen 2020 yılında iyice yaygınlaşacak olan katlanabilen telefonlarla tablet pazarı iyice daralacaktır. Dolayısıyla Apple’ın bu hamlesinin ne kadar geçerli olacağı önemli bir soru işareti. Elbette Apple da katlanabilen ekranlı tabletlerle bir üst seviyeye geçiş yapabilir. Bunları zaman gösterecek.

iPhone almayı düşünenler dikkat! Fiyatlar düşüyor