Ana SayfaAndroidiOS Android arası geçiş kolaylaşacak

iOS Android arası geçiş kolaylaşacak

Dünyanın en büyük iki mobil işletim sistemi arasındaki rekabet günden güne alevlenirken, bu konudaki son atak Google’dan geldi.

iOS Android arası geçiş kolaylaşacak. Android mi iOS mu sorusu artık teknoloji dünyasında kendini kabul ettirmiş bir karşılaştırmayı ifade ediyor. Yıllardır devam eden ancak son günlerde iyiden iyiye zirveye tırmanan bu rekabette, kullanıcılar da seçtikleri tarafı adeta bir takım tutar gibi destekliyor.

iOS Android arası geçiş

Android kullanıcıları kendi işletim sistemlerini rahatlık, kolaylık, özgürlük gibi kavramlarla savunurken, iOS kullanıcılarının dayanakları ise genelde gizlilik, güvenlik ve stabilite oluyor. Bu karşılaştırmalar uzayıp giderken, her iki mobil işletim sisteminin geliştiricileri de boş durmuyor ve birbirinin kullanıcılarını kapma çalışmalarına devam ediyor.

iOS Android arası geçiş

Kısa bir süre önce Apple tarafından çıkarılan ve Android işletim sistemli akıllı telefonlardan iPhone’a geçişi kolaylaştırılan uygulamanın yankıları devam ederken, Google cephesinden karşı atak da gecikmedi.

iOS Android arası geçiş

iOS Android arası geçiş kolaylaşacak

Dün itibariyle App Store’de yeni bir uygulamayı kullanıma açan Google, Switch to Android ismini verdiği bu yeni yazılımı sayesinde iPhone kullanıcılarının Android işletim sistemine sahip herhangi bir akıllı telefona geçişini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bu uygulama ile birlikte, iPhone’da bulunan verilerin Android işletim sistemli bir telefona başta kişiler, takvim, fotoğraf, video, ses olmak üzere her türden veriyi hızlı ve güvenli bir şekilde aktarabileceği ifade edildi.

Son olarak bu uygulamanın şu an için App Store’de doğrudan listelenmediğini, uygulamayı bulabilmek için bağlantı linkine sahip olmanız gerektiğini de unutmayın.

Meta ilk AR gözlüklerini 2024’te piyasaya sürecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting