Ana SayfaAkıllı TelefoniOS 16 mesajlar güncellemesi ile tepki çekebilir

iOS 16 mesajlar güncellemesi ile tepki çekebilir

Son WDCC 2022 etkinliğinin heyecanlı kaosundan, Apple’ın iPhone’lar ve Android cihazlarının etkileşim şeklini sonsuza dek değiştirebileceğine dair ipuçları ortaya çıkmaya devam ediyor.

iOS 16 mesajlar güncellemesi ile tepki çekebilir. 9 to 5 Mac tarafından tespit edildiğine göre, iOS 16 ‘lı iPhone’lar, grup sohbetlerinde Android akıllı telefonlardan gelen metinlere emoji tepkileri gösterebilecek. Özelliğin, 2022 sonbaharında piyasaya sürülecek olan iOS 16’la piyasaya sürülmesi planlanıyor.

iOS 16 mesajlar güncellemesi

Bunun neden memnuniyetle karşılanan bir değişiklik olduğunu anlamak için önce sorunun ne olduğunu anlamak önemli. Tapback’ler, iMessage uygulamasındaki bir metne yanıt vermenin hızlı bir yolu olması amaçlanan emoji tepkileridir. Muhtemelen onları iMessages başparmak yukarıya, başparmak aşağı ve kalp emojileri olarak daha iyi tanıyorsunuz.

Bir Android telefona bir emoji gönderdiğinizde alıcı bunu bir metin olarak görüyor, ki bu çok da büyük bir sorun değil. Sorun, bir grup sohbetinde bir Android telefona emoji gönderdiğinizde ortaya çıkıyor. Android için tasarlanan metin herkese gönderilir ve iPhone kullanıcıları almamaları gereken metinlerle dolup taşarken gerçekten can sıkıcı bir spam sorununa yol açar.

iOS 16 mesajlar güncellemesi

iOS 16 mesajlar güncellemesi ile tepki çekebilir

Google da geçtiğimiz günlerde bir metne açıklama olarak görünen iMessage Tapback emojilerini desteklemek için Mesajlar uygulamasını güncelledi. Bu, RCS (Rich Communication Services) protokolü sayesinde yapılmıştı. RCS, çeşitli mesajlaşma uygulamalarından diğer cihazlara özellikler getirmeyi ve evrensel bir standarda sahip olmayı amaçlayan bir servis.

iOS 16 mesajlar güncellemesi

Ancak Apple bu özel teknolojiyi şiddetle reddediyordu. Google, Apple’dan RCS’yi resmi olarak benimsemesini istese de, Apple buna henüz  bir yanıt vermiş değil. Belki de Apple’ın bu küçük Tapback değişikliği, evrensel bir mesajlaşma standardı ile tam uyumluluğa giden yolda küçük bir adımı temsil ediyordur.

Tim Willits anlatıyor: Oyunlarda Hollywood lisanslarının kullanımı üzerine…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting