Ana SayfaAkıllı TelefoniOS 16 çıkış tarihi belli oldu mu?

iOS 16 çıkış tarihi belli oldu mu?

iPhone kullanıcılarının büyük bir heyecanla bekledikleri iOS 16 sürümünün çıkış tarihi ile ilgili oldukça önemli bir kaynaktan yeni bir iddia ortaya atıldı.

iOS 16 çıkış tarihi belli oldu mu? iPhone kullanıcıları için en önemli gelişme şüphesiz ki yeni iOS sürümünün servis edilmesidir. Üstelik eğer elinizde çok eski bir iPhone modeli yoksa, yeni güncellemenin sizin telefonunuza da servis edilip edilmeyeceğini düşünmek gibi bir derdiniz de olmaz çünkü Apple’ın bu konuda ki stratejisi son derece nettir.

iOS 16 beta, pil yüzdesi simgesini geri getirecek!

İşte bu nedenle milyonlarca iPhone kullanıcısı, Haziran ayının başında düzenlenen etkinlikte tanıtılan iOS 16 işletim sisteminin son sürümünü merakla bekliyor. Ancak Amerikalı teknoloji devi, birçok konuda olduğu gibi bu konuda da herhangi bir açıklama yapmayarak işin duyumcular tarafından açığa çıkarılmasını bekliyor. Neyse ki Bloomberg editörü Mark Gurman var da, Apple ile ilgili pek çok bilgiyi önceden öğrenebiliyoruz.

iOS 16, iPhone'larda Face ID ayarlarını değiştirdi

iOS 16 çıkış tarihi belli oldu mu?

Gurman’ın son iddiasına göre Apple, iOS 16 sürümünü Eylül ayı içerisinde servis edecek. Ünlü editör gün olarak net bir tarih vermese de, eğer iPhone 14 hakkındaki iddialar doğruysa iOS 16 için de bir tahminde bulunmak mümkün olabilir. Nitekim son zamanlarda sıklıkla dillendirilmeye başlayan iddialara göre Apple yeni iPhone modelini 7 Eylül’de resmen tanıtacak.

iOS 16 özellikleri

Eğer bu tarih doğruysa ve Mark Gurman’ın iddiaları da gerçeği yansıtıyorsa, o zaman iOS 16’nın da Eylül’ün ilk yarısında servis edilebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü iPhone 14 serisi 7 Eylül’de tanıtılması halinde muhtemelen 13 Eylül gibi satışa sunulacaktır ki bu telefonda da iOS 16’yı göreceğimizi unutmayalım.

Apple Haritalar Google Haritalar’ın koltuğuna gözünü dikti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting