Ana SayfaGenelApple Haritalar Google Haritalar'ın koltuğuna gözünü dikti

Apple Haritalar Google Haritalar’ın koltuğuna gözünü dikti

Apple Haritalar duyurulduğunda, basit hatalarından dolayı oldukça eleştirilmişti, şimdi firma tamamen yeniliklerle Google Haritalar’ın tahtına gözünü dikmiş durumda.

Şirket, Apple Haritalar’a Google Haritalar’da bulunmayan özellikler yüklemeyi hedeflerken bu yeniliklerden aldığı güç ile de beraber mobil uygulamada reklam göstermeye başlamaya hazırlanıyor. Son gelen raporlara göre, Apple’ın mühendislik ekibi arama ağı reklamlarını desteklemek için yazılım üzerinde çalışmaya başladı bile. Ayrıca, kullanıcıların gelecek yıl kadar erken bir tarihte uygulamada reklam görmeye başlayabileceklerini de ekliyor.

Apple Haritalar

Daha önce Cupertino merkezli teknoloji devinin, Haritalar uygulamasının dahili bir sürümünü arama reklamlarıyla test ettiği bildirilmişti. Şirketin App Store’u zaten reklam sunduğundan, Apple’ın reklamları olan ilk uygulaması olmayacak .

App Store’daki reklamlara gelince, geliştiriciler, belirli terimler için sayfanın en üstünde görünmesini sağlamak için yazılımlarına arama sonuçlarında öncelik vermesi için Apple’a ödeme yapabilir. Haritalar’daki arama ağı reklamları, işletmelerin, kullanıcıların alakalı terimler aradığı yerel listelerde daha üst sıralarda yer alması için Apple’a ödeme yapabileceği yerlerde benzer şekilde çalışacaktır.

Geliştirme, Apple’ın reklam gelirini artırmayı planladığı bir zamanda geliyor. Şu anda, şirketin reklamcılık işi yılda yaklaşık 4 milyar dolar gelir elde ediyor, ancak bölümü yöneten Todd Teresi, bunu yılda en az 10 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

OPPO Band 2 global pazarda satışa sunuluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting