iOS 16 beta, pil yüzdesi simgesini geri getirecek!

iOS 16 beta, pil yüzdesi simgesini geri getirecek!

Bugün erken saatlerde Apple, beşinci iOS 16 geliştirici beta sürümünü yayınladı. Bu yeni güncelleme ile bazı beklenen değişiklikler getirilecek. İşte tüm detaylar.

Yeni iOS 16 güncellemesi ile bir avuç değişiklik eklenecek. Bu kapsamda Apple daha önce bünyesinde mevcut olan bir özelliği de geri getirecek. Twitter kullanıcıların attığı tweetlerin ardından şirket kullanıcıların isteğini yerine getireceğe benziyor bu da, pil yüzdesi göstergesinin geri dönüşü. Apple, iPhone X’in çentiğine uyum sağlamak için 2017’de simgeyi kaldırdığından beri ilk kez, Kontrol Merkezi gölgesini aşağı çekmeden iPhone’unuzun ne kadar pil kaldığını tam olarak görmek mümkün olacak.

iOS 16 beta, pil yüzdesi simgesini geri getirecek!

Geliştirici beta sürümüne kaydolduysanız, Ayarlar menüsünü açıp Pil bölümüne giderek göstergeyi durum çubuğunuza ekleyebilirsiniz. Burada, “Pil Yüzdesi” etiketli yeni bir geçiş göreceksiniz. Ortaya çıkan simge, muhtemelen görmeye alışık olduğunuzdan biraz daha büyük olacak. Ek olarak, iPhone’unuzu bir şarj cihazına takarsanız simge yeşile dönecek ve pil yüzdesinin yanında bir şimşek simgesi görüntülenecek. iPhone’unuz düşük güç modundayken sarı renk olacak.

Pil yüzdesini görme seçeneği iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 ve iPhone 13 mini’de mevcut değild Ayrıca, özelliğin iOS 16’nın son sürümüne giremeyebileceğini de belirtelim. Apple’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü bu yıl içinde gelecek. Apple’ın WWDC 2022’de duyurduğu daha dikkate değer özelliklerden bazıları arasında yeni kilit ekranı özelleştirme seçenekleri yer alıyor.

Elon Musk ekonomik durgunluğun bir yıldan fazla sürmesini bekliyor