Apple kullanıcıları bu uygulamalara dikkat!

Apple, üçüncü taraf ödeme seçenekleri sunmaya başladı

Dünyanın en güvenli uygulama mağazası olarak gösterilen Apple App Store’da, aramalarda üst sıralarda çıkan bir uygulama daha dolandırıcı çıktı.

Apple kullanıcıları bu uygulamalara dikkat! iOS mu Android mi sorusuna iOS yanıtını veren akıllı telefon kullanıcılarının bu yanıtlarını dayandırdıkları en önemli nokta tabi ki güvenlik. Gerçekten de yapılan araştırmalar iOS platformunun Android’e göre daha güvenli bir kullanıcı deneyimi sunduğunu ortaya koyuyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Apple’ın uygulama mağazasından Google’a göre neredeyse 3 kat daha fazla uygulamayı güvenlik tedbirlerinin ihlali sebebiyle kaldırdığını gösteren araştırma da, bu öngörümüzü doğrular nitelikte.

Apple App Store, eski uygulamaları kaldırıyor

Öte yandan son zamanlarda kendi kategorisinin en çok indirilen uygulamalarından biri olan ve aramalarda üst sıralarda çıkan bir ismin daha dolandırıcı olduğu ortaya çıktı. Pages Manager Suite isimli bu uygulama görünürde Facebook sayfalarının daha rahat kontrol edilmesini sağlamak gibi bir amaç sunarken, indirildiği andan itibarense kullanıcı bilgilerini çalan zararlı bir yazılım olduğunu gösteriyor.

Apple, App Store kurallarında esneklik yapacak

Apple kullanıcıları bu uygulamalara dikkat!

Aslında Facebook bu uygulamayı Temmuz ayında Apple’a şikayet etmişti. Ancak Amerikalı teknoloji devi nedendir bilinmez bu zararlı yazılımı mağazasından ancak dün silebildi. Tabi bunca süre zarfında, zararlı uygulamayı indirerek mağdur olan birçok yeni kullanıcı olabileceğini de söyleyelim.

Apple bazı bölgelerde App Store fiyatlarını artıracak

Son olarak her ne kadar bu Apple açısından büyük prestij kaybı yaşatan bir olay olsa da, yine de veri güvenliğiniz için uygulamaları App Store’dan indirmenizin ve harici kaynaklarda bulunan uygulamalara telefonunuzda yer vermemenizin büyük önem taşıdığını hatırlatalım.

Xiaomi MIUI 13 müjdesini verdi! Popüler modele geliyor