Diablo Immortal iOS ve Android’e geliyor

Diablo Immortal iOS ve Android'e geliyor

Serinin on yıl içindeki ilk yeni oyununu denemek için sabırsızlanan Diablo hayranlarının daha fazla beklemelerine gerek kalmayacak. İşte tüm detaylar.

Blizzard, iOS ve Android’de bir gün erken olarak Diablo Immortal’a erişim açtı. Diablo genel müdürü Rod Fergusson, Blizzard’ın mobil versiyonu 2 Haziran’daki resmi çıkış tarihinden bir gün önce piyasaya sürdüğünü ve “tüm küresel mağazalarda yayılmasına” zaman tanıyacağını söyledi. Çoğu bölgedeki PC oyuncularının yarını beklemesi gerekecek. Diablo Immortal şimdilik bu platformda açık betada olacak. Ancak bazı Asya-Pasifik ülkelerindekiler PC sürümünü 22 Haziran’a kadar deneyemeyecekler.

Diablo Immortal iOS ve Android'e geliyor

Güvenilir bir kaynak olan Engadget Hafta Sonu Editörü Igor Bonifacic, erken erişim yapısını deneyip deneyimlerini paylaştı. Editör, oyunun Blizzard’ın yıllardır en iyi oyunu olduğunu dile getirdi, ancak mikro dönüşümleri ve para kazanma yaklaşımı konusunda ciddi çekinceler mevcut. Bazı problemlerin  neticesinde oyun, Belçika ve Hollanda’da kullanıma sunulmayacak. Sonuç olarak, Blizzard oyunu bazı ülkelerde piyasaya sürmeyecek.

Diablo Immortal, Blizzard’ın Hearthstone’dan sonraki ikinci mobil oyunu ve mevcut bir seriyi iOS ve Android’e getirme konusundaki ilk girişimi. Call of Duty Mobile ve King bölümünün başarısıyla desteklenen Activision Blizzard, mobil oyunlara daha büyük bir baskı yapıyor. Şirket, 2020’de tüm “en önemli bayilikleri” için mobil başlıklara sahip olduğunu söyledi. Blizzard, bu yıl içinde başka bir mobil oyun olan, oynaması ücretsiz strateji oyunu Warcraft Arclight Rumble’ı piyasaya sürmeyi planlıyor.

Asus ROG Phone 6, 5 Temmuz’da Küresel Olarak Piyasaya Sürülüyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir