Ana SayfaGenelİnternet kesintileri giderek artabilir: Şüpheli hareketler tespit edildi!

İnternet kesintileri giderek artabilir: Şüpheli hareketler tespit edildi!

Son zamanlarda artan internet kesintileri büyük paniklere yol açtı. Özellikle de kısa bir süre önce gerçekleşen son kesinti siber “saldırı” ihtimallerini gündeme getirdi.

Siber saldırıların giderek çok fazla arttığı son zamanlarda, internet kesintileri de katlanılmaz hale geldi diyebiliriz. Herkesin online ortama geçiş yapması internet servis sağlayıcılarını hedef tahtasına oturttu. Türk Telekom, Turknet, Türksat Kablonet ve Vodafone gibi platformların önemli bir bölümü dün gece ani internet kesintileri yaşadı. Bunun sonucunda da gece 02:00 ile 06:00 arasında internet yoktu.

İnternet ile alakalı problemler giderek büyüyor

İstanbul, Kayseri, Antalya, Samsun, Trabzon, Adıyaman, Sivas ve Burdur gibi iller son vakitlerde en büyük internet problemleri ile karşı karşıya. Siber saldırıların korkunç boyutlara ulaşması, bu problemleri içinden çıkılmaz bir hale sürüklüyor.

internet kesintileri

Geçen gece meydana gelen internet kesintisi, bu hizmeti sağlayanlar tarafından oldukça normal olarak gösterildi. Onlar bu durumun normal olduğunu ve bazen planlı kesintilerin yaşanabileceğini ifade etti. Böyle kesintiler, aslında az da olsa normal kabul edilebilir. Fakat kullanıcılar bu ve buna benzer kesintilerde siber saldırı ihtimallerinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalara göre herhangi bir kesintiden 48 saat kadar önce yerel ağ sağlayıcıların mutlaka haber vermesi gerekiyor. Eğer bunu yapmıyorlarsa, hukuki problemler yaşama ihtimalleri bile var. İnternet ağının bu kadar rahat bir şekilde siber saldırıya uğraması ise kafalarda ayrı bir soru işareti yaratıyor. Sizce internet ile alakalı bu tür kesintilerin yaşanması neyden kaynaklı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU