Internet Explorer aktif olarak Japonya’da kullanılıyor!

Internet Explorer aktif olarak Japonya'da kullanılıyor!

Microsoft, aylardır Internet Explorer için ölüm çanını çalıyor, ancak Japonya’daki birçok işletme görünüşe göre bunu dikkate almadı. İşte tüm detaylar.

Neredeyse ülkenin yarısının, Microsoft’un Mart ayı itibarıyla dün desteğini sonlandırdığı tarayıcıyı kullanmaya devam ettiği söylendi. Nikkei’ye göre, bu şirketlerin çoğu, Internet Explorer kullanmaya devam edip diğer tarayıcılara geçmeyi erteliyor. BT sağlayıcısı Keyman’s Net, bu yılın başlarında Japon şirketleri hakkında bir anket yaptı ve birçoğunun, müşterilerinin siparişleri işlemek için kullandığı sistemler nedeniyle Internet Explorer’ı kullanmaya zorlandığını tespit etti. Bazıları tarayıcıyı çalışanların katılımı ve harcamaları gibi şeyleri halletmek için de kullanıyordu. Ankete katılanların beşte birinden fazlasının, işlerini Microsoft Edge veya Google Chrome gibi alternatif tarayıcılara nasıl taşıyacaklarına dair bir planı yoktu.

Internet Explorer aktif olarak Japonya'da kullanılıyor!

Sorun, şirketlerin ötesinde devlet kurumlarına kadar uzanıyor ve raporun notlarına göre IE’den kopup yeni tarayıcıya geçmek fazlasıyla zaman alıyor. Örneğin, rapora göre, Japonya Emeklilik Hizmeti çevrimiçi başvurularıyla ilgili bildirimler, Edge’deki IE Modunda görüntüleniyor. Bu mod en az 2029 yılına kadar desteklenecek, bu nedenle modern tarayıcılarla uyumlu olmayan web sitelerine birkaç yıl daha erişilebilir olacak. Neredeyse 27 yıl sonra Microsoft’un IE desteğini resmi olarak sona erdirmesi şaşırtıcı değil. Zira artık insanlar yoğunlukla diğer tarayıcıları kullanıyor. Artık kuruluşlar Edge, Chrome, Firefox ve diğer tarayıcılarla da çalışacak. Ülkemizde ise artık IE pek tercih edilmiyor.

Diablo 4, Immortal gibi oyun içi harcamalara bel bağlamayacak