Intel, kripto madenciler için özel yongalar hazırlıyor

Bankaların kripto para hamlesi

Kripto para maden piyasasının günden güne büyümesi, sektörün devlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Intel, kripto madenciler için özel yongalar hazırlıyor! Kripto paralar bir taraftan farklı ülkeler tarafından engellenmeye, önü kesilmeye çalışılırken diğer taraftan ise teknolojik açıdan desteklenmeye devam ediyor. Bunun son örneğini dünyanın en büyük işlemci üreticisi konumunda olan Intel bizlere gösterdi.

Amerikalı teknoloji devi, bu sektördeki karın günden güne arttığını görerek, kripto para madencilerine özel bir yonga hazırlamaya karar verdi. Şirketten yapılan açıklamada bilgi işlem gücünün blok zincirler açısından ne derecede önemli olduğunun bilindiği, bunun için de günümüz ekran kartlarından 1000 kat daha verimli bir performans sunacak özel yongaların geliştirilecek vurgulandı.

intel

Intel kripto madenciler için özel yongalar hazırlıyor

Belirttiğimiz açıklamayı yapan kişi ise, Intel’in kıdemli başkan yardımcısı Raja M. Koduri oldu. Koduri’nin bu açıklamalarının alt metinde yatan anlamı ise, kripto para dünyasında ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu ve bu potansiyelin de muhtemel karı yanında getirdiğini görüyoruz bu nedenle ilgili karın hepsini ekran kartı üreticilerine yediremeyiz şeklinde yorumlandı.

Öte taraftan, Intel’in aslında hedefindeki isimlerden biri ise Nvidia. Çünkü, şu an için kripto para denilince, mining denilince akla gelen ilk isim ekran kartı dolayısıyla da Nvidia oluyor. İşte Intel ise, önce mining işleminin sadece ekran kartından ibaret olmadığını bu ekran kartının ve bilgisayarın diğer donanımlarının da iyi olması gerektiğinin altını çiziyor, daha sonra ise bu materyali üretecek kişinin de kendisi olduğunu hatırlatıyor.

Hyundai i10 Şubat fiyatları belli oldu! En ucuzu!