Galaxy Tab S8 adeta yok satıyor!

Galaxy Tab S8 5 1

Geçtiğimiz hafta tanıtılarak ön sipariş yoluyla satışa sunulan Galaxy Tab 8 serisi, Amerika Birleşik Devletleri’nde adeta yok satıyor.

Galaxy Tab S8 adeta yok satıyor! Samsung, 2022’ye bir hayli iddialı giriş yapmış, Şubat ayının ilk haftasında gerçekleştirdiği etkinlikte de bunu açık bir şekilde dile getirmişti. Güney Koreli teknoloji devi, yeni tanıttığı Galaxy S22 serisinin büyük bir taleple karşılaşacağını öne sürmüş, buna bağlı olarak da üretim hacminin arttırılacağını dile getirmişti. Ancak ne var ki Samsung tahminin de biraz hatalı davrandı. Aslında eksik desek daha da doğru olacaktır. Çünkü beklentilerin üzerinde talep alan tek ürün Galaxy S22 serisi değil.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ön sipariş yoluyla satışa sunulan Galaxy Tab S8 ve Galaxy Tab 8 Ultra, stok yetersizliği nedeniyle satıştan kaldırıldı. Beklenilen çok üzerinde bir talep gören bu iki tabletin bir daha ne zaman stoklara gireceği ve yeniden satışa açılacağı ise şimdilik belirsiz.

Galaxy Tab S8

Galaxy Tab S8 adeta yok satıyor!

Öte yandan hala satışta olan Galaxy Tab S8+ modelinin de son derece iyi sattığı, bu cihazın da çok kısa bir süre içerisinde tükenerek satıştan kaldırılacağı düşünülüyor. Tabi bu durum Amerika Birleşik Devletleri için geçerli. Bunun dışında Avrupa’da şimdilik böyle bir stok sorunu görünmüyor.

Samsung, Huawei’nin pazardaki etkisini kaybetmesi Çinli tablet üreticilerinin Amerika’da önemli bir girişimde bulunmaması gibi nedenlerle Apple ile bu rekabette baş başa kalmış ve bu durumun fazlasıyla ekmeğini yemişti. Geçtiğimiz yılı bu ülkede rekor bir satışta tamamlayan Samsung’un bu sene kendi rekorunu kırmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Apple Touch ID defterini tamamen kapattı