Ana SayfaKripto ParaIntel Bitcoin madenciliği yapacak: Yeni sistem geliştiriliyor

Intel Bitcoin madenciliği yapacak: Yeni sistem geliştiriliyor

Intel Bitcoin madenciliği için kolları sıvadı. Şirketin yeni bir proje üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük şirketleri içerisinde yer alan Intel Bitcoin madenciliği yapmak istiyor. Her geçen gün daha fazla büyüyen bu sektör Intel markasının katılımı ile çok farklı bir noktaya ulaşmak üzere. Tüm bunlara ek olarak birçok teknoloji devi şirket bu piyasada yer almak için fazlasıyla çaba harcıyor.

Kripto para madenciliği yüksek oranda bilgi işlem gücü istiyor. Bu nedenle büyük oranda enerji tüketimi gerekiyor. Intel ise tam olarak bu noktada devreye girecek. Kripto para madenciliğinin ciddi bir enerji tüketmesini engelleyecek. Bunu yapmak için yeni bir bilgi işlem teknolojileri geliştirecek.

Intel Bitcoin madenciliği desteği sunacak

Çip alanında dünya devi olan bu marka yeni bir sistem geliştiriyor. Bonanza Mine olarak bilinen yeni bir yonga üretiliyor. Ultra düşük voltajda Bitcoin madenciliği yapabilecek olan bu yeni sistem son derece özel tasarlandı. Bu özel tasarlanmış mimari ile birlikte enerji tasarrufu üst seviyeye çıkıyor.

Intel Bitcoin madenciliği

Ana akım GPU’lardan watt başına 1000 kat civarında performans elde edilecek. Böylece düşük enerjide yüksek performans ortaya çıkacak. Zaten birçok kişiyi kendisine çeken nokta bu oldu. Hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri ve grafikleri iş birimi altında çalışacak olan grup sayesinde Intel böyle bir donanım elde edebildi.

Intel 2021 kazancı rekor seviyede: Hani kriz vardı

Intel Bitcoin madenciliği için yeni yongalar üretirken zaman konusunda kesin konuşmuyor. Şirket bir süre daha bekledikten sonra kademe kademe bu yongalardan kullanacak. Fakat ilk etapta bu işlemcilerden emin olması gerekiyor. Gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting