Ana sayfa Facebook Instagram'a yeni güvenlik özellikleri geliyor

Instagram’a yeni güvenlik özellikleri geliyor

Şu sıralar çok popüler olan Instagram yeniliklere doymuyor. Şimdi de yepyeni hesap güvenlik özellikleri aktif hale geliyor.

Instagram’a yine yeni özellikler!

Fotoğraf paylaşım platformu olma amacıyla çıktığı yolda minimal bir konseptle başlamasına rağmen şu sıralar başlı başına bir platform haline gelen Facebook’un sosyal ağı, yeniliklere doymuyor.

İlk özellik hesabınız hakkında benzersiz bilgiler içeriyor. Bu sayfada hesabınızın açılma tarihi, ülke, kullanıcı adı değişimleri ve verilen reklamlar gibi bilgiler yer alacak. Bu sayede özellikle popüler kişilerin hesaplarının kopyalanmasının önüne geçilecek, benzersiz bilgilerle benzerlerinin oluşturulması engellenmiş olacak. Özellik, ilk aşamada büyük hesaplar için geçerli olacak fakat ilerleyen dönemde herkesin kullanımına açılacak.

Diğer bir yenilik onaylanmış hesaplar bölümünde. Daha önceden duyduğumuz bu özellikle hesaplara mavi tik almak eskisinden daha kolay hale geldi.

Son yenilikse özellikle aktif kullanım için kritik. Instagram halihazırda ikili doğrulamayı desteklese de bu SMS mesajları ile sınırlı kalıyor. Bundan sonraki dönemde, Google Authenticator gibi üçüncü parti uygulamalara izin verilerek kullanım kolaylaştırılacak.

Spider-Man The Heist çıkış tarihi açıklandı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler