Ana SayfaSosyal MedyaInstagram kamerasına yeni özellikler gelecek

Instagram kamerasına yeni özellikler gelecek

Her geçen gün daha popüler olan Instagram, kamerasına yeni özellikler ekleme kararı aldı. Ortaya çıkan bazı sızıntılar bunu doğruluyor. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Facebook tarafından geliştirilen ve ilk etapta fotoğraf paylaşma uygulaması olarak ortaya çıkan Instagram, kamerasına yeni özellikler ekleyerek kullanıcı sayısını artırmaya çalışıyor. Digital Information World isimli bir platform ortaya çıkarılan bazı detaylar, firmanın artık nelere önem verdiğini gösteriyor.

Her ay mutlaka bir yenilik haberi ile karşımıza çıkan Instagramın çok fazla rakibi var. Snapchat ve TikTok bunlardan sadece iki tanesi. Şirket hem yerel hem de küresel uygulamalarla mücadele etmek zorunda. Elbette bu hiç kolay değil. Rakipler de çok büyük yeniliklere yer veriyor.

Instagram kamerası tek çatı altında birleştiriliyor

Dünya çapında tanınan bir geliştirici olan Alessandro Paluzzi, Instagram platformunun hem kamerada hem de şeffalıkta önemli gelişmeler getireceğini söyledi. “Hikâyene ekle, Reels’e ekle, Kontroller, Ön kamerada başlat, Kamera seçenekleri” yeni ekleneceklerden sadece birkaç tanesi olacak.

Instagram kamerasına yeni özellikler

Mesajlar bölümünde de bazı değişiklikler yapılacak gibi görünüyor. Özellikle de gelen mesajların ayırt edilmesinde yeni bazı özellikler tercih edilebilir. Mesela “yakın arkadaşlar” bunun en güzel örnekleri arasında yer alıyor. Muhtemelen bu yeni özellik çok takipçili profesyonel hesaplar için kullanılacak.

İşletim sistemi, donanım, yazılım sürümleri ve batarya seviyesi gibi konularda bilgi toplayan Instagram, bunu çok daha resmi bir zemine oturtuyor. Uygulama, kullanıcılardan ne tür bilgiler alacağını önceden söyleyecek.

Sizce bu yeni özellikler, Instagram kullanıcı sayısında değişiklik yaratabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting