Ana sayfa Genel Snapchat uyuşturucu tuzakları tehlike saçıyor

Snapchat uyuşturucu tuzakları tehlike saçıyor

Uzun bir süredir tartışmaların odağında olan Snapchat uyuşturucu tuzakları giderek büyüyor. Üstelik bu tuzağa düşenlerin sayısı artarken yaşları da giderek düşüyor. İngiltere, bu konuda en fazla sorun yaşayan ülkeler içerisinde yer alıyor.

Bu platform, dünyanın her yerinde severek kullanılıyor ve burada paylaştığınız görseller istediğiniz süre kadar görülüyor. En geç 24 saat içinde ise tamamen yok oluyor. Mesajlar bölümü de yine aynı şekilde geride hiçbir kanıt bırakmadan kendi kendine yok oluyor. Bu durum tehlike boyutunu daha fazla arttırıyor. Yetkililer çoğu zaman bu sorunla mücadele etme konusunda yetersiz kalıyor.

Snapchat uyuşturucu tuzakları iyice arttı

İngiltere’nin saygın televizyon kuruluşlarından birisinin yaptığı habere göre uyuşturucu satıcıları Snapchat hesapları üzerinden uyuşturucu maddelerin tanıtımını gerçekleştiriyor.

15 yaş ve altındaki çocuklara Snapchat aracılığıyla ulaşan  uyuşturucu tacirleri; 5 – 10 dolar, euro gibi küçük fiyatlar karşılığında çocuklara birçok uyuşturucu türünü satıyor. İngiltere televizyon kanalından yayınlanan Inside Out isimli bir programa Snapchat üzerinden yapılan uyuşturucu tanıtımlarıyla ilgili gelen ihbarlar üzerine bir muhabir harekete geçti. Bu muhabir uyuşturucu satışı için 14 yaşındaki bir çocukla Snapchat üzerinden konuştu. MDMA isimli uyuşturucu alışverişini yarım saat içinde gerçekleştirdi.

Uyuşturucu satıcıları çekilişle uyuşturucu bile verebiliyor. Piyasa değeri bin 400 Euro olan 1 ons yani 28 gram MDMA bazı kişilere gönderilebiliyor. İngiltere’nin Güney Galler bölgesinde, Snapchat üzerinden 2 Euro karşılığında aldığı ecstasy haplar yüzünden hayatını kaybeden Carson Price isimli 13 yaşında genç kimseye ders olmadı gibi görünüyor.

Instagram 2020 stratejilerini herkesle paylaştı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler