Instagram, uygulama marketinden kaldırıldı!

instagram

Son günlerde sosyal medya tarafında hayli sıkıntılı bir süreç söz konusu. Facebook’un 80 milyona yakın kişinin kişisel bilgilerini, başka şirketlerle paylaşması gündemde bomba etkisi yaratmış durumda. İster istemez bu durum Instagram ve WhatsApp gibi Facebook’a bağlı diğer uygulamaları da etkiliyor. Neyse ki artık Windows Phone kullanıcılarının bu tarz sorunlar hakkında telaşlanmasına gerek kalmadı. Çünkü artık Instagram, Windows Phone uygulama marketinde yer almayacak.

Instagram artık uygulama marketinde bulunmayacak!

Aslında öncelikli olarak şu soruyu sormamız gerekiyor. Windows Phone işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanan kaldı mı? Bilindiği üzere Microsoft, mobil işletim sistemi pazarından çekileli uzun bir süre geçti.

Hatta öyle ki artık Microsoft bile sanal mağazasında Android işletim sistemine sahip Samsung modellerini satıyor. Her ne kadar bir arasa Samsung’un bazı üst segment modellerinin Windows Mobile işletim sistemli versiyonlarının çıkacağı dile getirilse de bu haberler söylenti aşamasından öteye geçememişti.

Sonuç olarak Windows Phone uzun süre önce yolun sonuna geldi. Fakat yine de tek tük de olsa çevremizde Windows tabanlı akıllı telefonlar kullananlar mevcut. Lakin bu haber sonrası onlar da yeni bir cihaz almaya karar verebilirler. Çünkü artık Windows Phone’da Instagram olmayacak. Keza Windows Mobile’ın uygulama marketinde artık bu uygulama yer almıyor. Öyle görünüyor ki artık bu işletim sistemi ciddi ciddi yolun sonuna gelmiş durumda.

Facebook bunu da yapmış!