Galaxy Note9 bu yılın kralı olacak!

galaxy note9

Bilindiği üzere Samsung önümüzdeki günlerde yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note9 için özel bir etkinlik düzenleyecek. Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre, Note9’un normal takvimin biraz daha öncesinde tanıtılması planlanıyor. Genelde Güney Koreli teknoloji devi Note serisi modelleri için Eylül ayını beklerdi. Fakat bu sene Note9’un Temmuz ya da Ağustos ayı gibi satışa sunulması bekleniyor.

Galaxy Note9, kral olacak!

Note9’un tanıtılmasına henüz uzun bir süre olsa da telefon hakkında pek çok bilgiye sahibi. Örneğin cihazın SD 845 ya da Exynos 9810 ile geleceğini biliyoruz. Muhtemelen bu yonga setlerine 6GB RAM ve 128GB’lık dahili depolama alanı eşlik edecektir. Son söylentilere göre Galaxy Note9 18.5:9 en boy oranına sahip, 6.4 inçlik Super AMOLED ekran ile gelecek. Ayrıca cihazın bataryası da selefi modellere göre hayli arttırılarak 4000 mAh seviyelerine kadar yükseltilecek.

Note9’da ekran altı parmak izi okuyucu olacağına dair de bazı söylentiler var fakat bu henüz kesinleşmiş değil. Keza bu söylendi S8’den beri tüm üst segment Samsung cihazları için dile getiriliyor. Fakat henüz somut bir girişim görmüş değiliz.

Note9 ile ilgili ortaya atılan son söylenti ise telefonun sahip olduğu kod ismi. Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Evan Blass, Samsung’un Note9’u Crown kod ismi ile test ettiğini açıkladı. Bu isim, Note9’un Samsung’un 2018’deki amiral gemisi modeli olacağını net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Essential Phone, Çinli cihazlardan bile ucuz